AKDENİZİN İNCİSİ ALANYADAN BAŞARI HİKAYESİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 25 Mayıs 1975 yılında Alanya’da doğdu. İlköğretimini Hayate Hanım İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra Alanya Lisesi’ni bitirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak Kıbrıs'ta tamamladı. Kuyumculuk ve akaryakıt işletmeciliği sektörlerinde iş hayatına atıldı. 2001 yılından itibaren aktif olarak siyasetin içinde yer aldı. Doğruyol Partisi (DYP) Alanya İlçe Teşkilatı’nda başkan yardımcılığı görevinden büyük kongre üyeliğine kadar çeşitli görevler üstlendi. 2004 yılında Kestel’de yapılan seçimlerde Kestel Belediye Başkanı seçilen Adem Murat YÜCEL, Türkiye'nin en genç belediye başkanları arasına girdi. 2009 yılı yerel seçimlerinde de Kestel halkının teveccühü ile belediye başkanlığı seçimlerini ikinci kez kazandı. 30 Mart 2013 tarihi itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında siyasi çalışmalarını sürdürmeye karar verdi. 8 Aralık 2013 tarihinde de MHP'nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde Alanya Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığı görevini sürdüren Adem Murat YÜCEL, 18 kasım 2015 tarihinde Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) nın yeni başkanı olarak seçildi.31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde yeniden Alanya Belediye Başkanı seçilerek Alanya’ya hizmet etmeye devam etmektedir.

7f133a4e-1664-4bb9-9d48-bdb622c051cc.jpg Ozan Derdivar ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2019 yerel seçimleri öncesi söz verdiği mega projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Kentin her yerinde hummalı bir çalışma yapılırken, büyük yatırımlar da bir taraftan devam ediyor. Başkan Yücel’in temelini attığı büyük projelerden olan Mahmutlar Kültür ve Destek Eğitim Merkezi, Oba Kapalı Spor Kompleksi, Yeni Belediye Hizmet Binası, Mahmutlar Kreş ve Gündüz Bakımevi, Gastronomi ve Aşevi ile Alanya Kapalı Otopark, Pazar Alanı, Sinema ve Dijital Kütüphane projelerinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Alanya Belediyesi, sosyal ve kültürel çalışmalarıyla da dikkat çekmektedir. Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Alanya Kalesi Alan Yönetimi Ofisi olarak hizmet veren bu yapı, zemin katındaki tarihi hamamı nedeniyle Hamamlı Ev olarak da bilinmektedir¹. Alanya, sadece muhteşem plajları ve tarihi yerleri ile değil, aynı zamanda festivalleri ve etkinlikleri ile de Türkiye'nin en büyüleyici ve canlı şehirlerinden biri olarak bilinmektedir². Bu yazıda, Alanya'nın renkli ve heyecan verici kültürel kutlamalarını keşfedeceğiz ve bu etkinliklere katılıp unutulmaz deneyimler elde edebilmek için her kesimi davet ediyor². Her festival, yerel kültürü ve gelenekleri sergileyerek benzersiz bir atmosfer oluşturarak.Türk Kültürüne katkılar sağladığı için ülkücü medya grubu olarak teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

SELAM VE DUA İLE.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ozan Derdivar Arşivi
SON YAZILAR