SİZ DEVLET BAHÇELİ'NİN TOZU BİLE OLAMAZSINIZ?

 

Geriye baktığımız zaman pişman olacağı, üzüleceği, özür dilemek zorunda kalacağı hiçbir şey olmayan tek siyasi parti varsa, o da MHP'dir.

AKP ile ilgili ne söylemiş, hangi uyarıda bulunmuş, neye itiraz etmiş, neyi desteklemişse istisnasız tamamında MHP haklı çıkmıştır.

Zaten hiç kimse aksini söylemiyor. En amansız MHP düşmanları dahi, artık yalama olmuş ezberlerini tekrarlamanın ötesine geçmiyorlar.

Bütün Türk milleti şahittir ki, MHP'nin söyledikleri, ikazları, teklifleri eğer dikkate alınsaydı, Türkiye'nin durumu çok farklı olurdu.

MHP'yi dinleselerdi, ne bu kadar kan dökülürdü, ne şehit verirdik, ne ihanet bu kadar ileri gidebilirdi. FETO bile bu kalleşliği yapamazdı.

Bu söylediklerimiz bir iddia değildir. İspatlı şahitlidir. Açın MHP lideri sayın Devlet Bahçeli'nin bütün konuşmalarını gözden geçirin.

Terör konusunda en kesin tavrı ortaya koyan partinin MHP olduğunu akıl ve ruh sağlığı yerinde olan hiç kimse itiraz edemeyecektir.

PKK için, AKP'ye "kararlı olun, bu hainleri her nerdeyse gidin, bulun temizleyin, Kandil'e Türk Bayrağını dikin" diyen lider Devlet Bahçeli'ydi.

FETÖ tehlikesine ilk dikkat çeken ve çağrı yapan ilk lider yine sayın Devlet Bahçeli olmuştur.

Bu ihanet yapılanmasının MHP'ye sızmasını engellenmesinin karşılığında haksız ve mesnetsiz saldırılara uğramış, ama asla taviz vermemiştir.

Bugün söyleyecek en çok sözü olan, siyasette en avantajlı duruma gelen parti, hiç tartışmasız Milliyetçi Hareket Partisi'dir.

MHP ülkenin varlığını-birliğini her şeyin üzerinde tutmak, "önce ülkem" demek bunun gereğini yerine getirmek gibi bir misyonu ve vizyonu var.

MHP şu anda vatana sahip çıkmak, bölünmez bütünlüğü savunmak, canını ortaya koyan kahramanların arkasında durmak, her şeyin önüne geçmiştir.

MHP siyasi hesapları bir kenara bırakmış ve vatana sahip çıkmayı birinci görev saymıştır. Söz konusu vatan olunca, gerisi teferruat kalıyor.

MHP her ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa, milli birliğe ve bölünmez bütünlüğe sahip çıkacacaktır.

Siz ve sizin gibiler keşke  Sayın Devlet Bahçeli'yi dinleseydiniz, kulak verseydiniz, dediklerini hayata geçirseydiniz. Ama görülüyor ki, Sayın Devlet Bahçeli hep haklı çıkmıştır.

Siz ve sizin gibiler Sayın Devlet Bahçeli'nin tozu bile olamazsınız? Çünkü o ileriyi gören, doğruları söyleyen, memleket meselelerinde taşın altına elini değil gövdesini koyan bir liderdir.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR