Ayşenaz ÇİMEN

Ayşenaz ÇİMEN

HÜLYA HÖKENEK’İN PEŞMERGESİ

Habertürk’ün akşamları yayınlanan tartışma programlarının vazgeçilmez yüzü Hülya Hökenek, dün akşam Hilal Kaplan’a itibar suikastı düzenledi diye kıyametler koptu.

Birisi “PEŞMERGE SEVİLMEZ Mİ?” diye sosyal medyasına Mesud Barzani ile boy boy fotoğraflar koyan Hülya Hökenek, diğeri “SARI-KIRMIZI-YEŞİL!” diye tweetler atan Hilal Kaplan…

Hilal Kaplan dedi ki “Hülya Hökenek, siz Fatih Altaylı'yı Beyrut'ta Öcalan ile röportaj yapmaya götüren kişisiniz.” Daha sonra devreye programa konuk olan İsmail Saymaz girdi ve Hilal Kaplan’ın çözüm süreci şeceresini ortaya döktü.

Şaka gibi biliyor  musunuz? Neden mi? Türkiye basınında terörizme karşı durmuş, kalemini dönemin politik havasına çevirmemiş gazeteci çok az bulursunuz.

Programa konuk olarak gelen İsmail Saymaz, Allah razı olsun Hilal Kaplan’ın çözüm süreci zamanındaki puşili hallerini ortaya dökmüş, peki kendisine 2015 yılında  “Çözüm, halkların kardeşleşmesidir.” açıklamasını sorsak acaba ne cevap verecek?

Madem konusu açıldı, İsmail Saymaz keşke aynı tepkiyi Hülya Hökenek’e de verseydi. Mesela Paris’te PKK terör örgütünün Avrupa sorumlularından Sakine Cansız ve yanındaki iki kadın terörist öldürüldüğü gün sosyal medyasında atmış olduğu  “…ve Diyarbakır … ve gökyüzü mavi… ve üç kadın.” Tweetini sorsaydı keşke İsmail Saymaz.

İşte o zaman samimiyetine inanırdım. 

Ama nafile. Ne Hökenek ne Saymaz ne Kaplan…

Her şey medyaaaa her şey şov…

*

Gel gelelim; Türkiye’de kırmızı listede aranan Ferhat Abdi Şirin yani Mazlum Kobani kod isimli teröriste taziye dileğinde bulunan, Hülya Hökenek’in yere göğe sığdıramadığı peşmergesine…

Büyük İsrail Projesi’nde, Orta İsrail’in temsilcileri Barzani ailesi üzerine düşen bütün görevlerini yerine getiriyor. 90’lı ve 2000’li yıllardan beri Kuzey Irak’ta, İsrail’i tanımamız için bizi PKK ile tehdit eden Barzani ailesi, şimdi bize Suriye’de aba altında taş gösteriyor.

Barzani’nin asıl hedefi şu: ABD geçen ay attığı önemli bir adımla, Suriye’deki PYD ile diğer Kürt siyasi gruplarını  bir araya getirdi. Bunlar Barzani önderliğinde Fırat’ın doğusunda Suriye coğrafyasının yüzde 30’unu kapsayan bir alanı işgal eden PYD ile anlaştı.

Bu anlaşma ile ABD, Kürt siyasi grupları ve PYD’yi başka bir isim altında Türkiye’nin önüne sunacak ve ‘Burada artık terör örgütü yok, PKK bitti.’ diyecek.

Sonra da Hülya Hökenek’in boy boy poz verdiği Mesud Barzani’nin hayal ettiği sözde bütünleşmiş Kürdistan projesi ilan edilecek. Irak’ın kuzeyi ile Suriye’nin kuzeyi birleştirilecek, güdüm Barzani ailesine bırakılacak ve Doğu Akdeniz’e ABD ve İsrail’in resmi bir kapısı açılacak.

Parçalanmış bir Suriye, ABD ve İsrail’e  tehdit olmayan bir Irak…

Ve sınırlarında pimi çekilmiş bomba ile Türkiye…

Önümüzdeki 10 yıllık süreç bunlara gebe.

*

Tırnak içinde geçmek istiyorum ki; bakın, hangi platformda olursanız olun siyasi fikirlerinizle hareket etmeyin. Olaylara devletin bekası ve vatanın bölünmez bütünlüğü gözüyle bakmasını bilin. Maksadınız sesinizi daha çok yerlere duyurmak olsun, siyasetin kirli çirkef sokaklarında kendinizi harcatmayın.

Orta İsrail’den sonraki amaç; Büyük İsrail Projesi’nde Fırat ve civarı bölgeler olarak nitelendirilen Türkiye’yi bölmektir. Unutmadan söyleyelim ki Büyük Ermenistan Projesi de, Büyük İsrail Projesi’nin bu kapsamındadır.

Her şeye geniş bir çerçeveden bakarsak; Dağlık Karabağ’da yaşanılanlar ve Suriye sınırındaki hareketlenmeler birer tesadüf değildir. Büyük İsrail Projesi’nde üçüncü aşama Türkiye olduğu için bütün sınırlarımız illegal yapılanmalar ve terör örgütleri tarafından kuşatılmaya başlanmıştır. Ve bu durum Türkiye ile İran arasındaki ilişkilere de sirayet edecektir, dikkat edin derim…

*

Öyle bir döneme girdik ki; içimizdeki Pontusçular, Ermeni-Taşnaklar ve siyonizmin peşinde koşanlar ortak menfaatleri doğrultusunda hareket etmektedirler.

Bu yüzden Türkiye; ne Libya’dan ne Suriye’den ne Dağlık Karabağ’dan ne de Irak’tan çekilmemelidir…

Ne olursan ol, hangi siyasi partiye kendini yakın hissedersen hisset hiç fark etmez. Terörizmin her zaman karşısında ol.

Ne düşünce özgürlüğü ile ne de hümanizm ile kamufle etme terörizmi.

Gözlerinin önüne Bedirhan Bebeği getir, elini vicdanına koy ve öyle al eline kalemini.

Kandil’den gelen keleşi, kalem olarak kullananlardan olma.

Yoksa Hülya Hökenek gibiler Barzani ile daha çooookkkkk fotoğraf çektirir.

Benden söylemesi…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.