MHP VE BAHÇELİ AKP'Yİ Mİ DESTEKLİYOR, YOKSA...

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli'nin hükümet politikalarını desteklemesi, bir takım odaklar tarafından AKP'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyor algısı oluşturulmaya çalışıldı. Kısmen başarılı olan bu kasıtlı ve yanlış algı operasyonun kısmen de başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Allah korusun MHP'den hiç bir şey olmazsa; veya MHP'ye bir şey olursa; Devlet Bahçeli'ye ve Yönetimine kızıp bağıran çağıranlar: siz de FETÖ'yü halife, Meral'i Cumhurbaşkanı, selo'yu başbakan yapar; 3-5 bakanlık karşılığında selo'yla olur nemalanırsınız... 

 

Tabii 1-2 aya kadar ortada bir devlet ve vatan bulabilirseniz.. 

MHP ve Devlet Bahçeli düşmanları: Türk milletinden % 50 + 1 oy alacağınızı mı zannediyorsunuz... 

 

Ya siz hesap bilmiyorsunuz ya da Türk milletini ve seçmenini tanımıyorsunuz... Acı gerçeğinizi seçimlerde göreceksiniz, herkes görecek... 

 

Bunlar maşa değil emperyalizmin uşakları, MHP düşmanlarıdır. 

Amaçları Türkiye'deki milliyetçi muhafazakar sağ iktidarı devirmek, MHP'yi parçalamak bölmek, baraj altında ve TBMM dışında bırakmaktır. Bunlar CHP-HDP-PKK sol iktidarı için çalışmaktadır... 

 

Bunu görmeyen anlamayan var mı? Şimdi karşı çıkanlara soruyorum; 2015'te MHP Büyük Kongresi yapıldı, bunlar Koray'dan başka neden genel başkan adayı olmadılar??? 

 

Delege de Koray'ı genel başkan seçmedi; bu uşaklar 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıktılar, neden mi; MHP + chphdpkk şer ve ihanet koalisyonuna Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli ve yönetiminin katılmamasından ibaret. 

 

Ondan sonra içeriden ve dışarıdan bütün Türkiye düşmanları Devlet Bahçeli ve MHP'ye saldırıyorlar. AKP'ye gelince... 

 

Bunları beğenmediğiniz Türk milleti seçti ve yetki verdi... Ne yapacaksınız % 52 Türk seçmenini yok mu sayacaksınız, sürgüne mi göndereceksiniz, yoksa seçmen kimliklerini mi iptal edeceksiniz? 

 

Ne yapsaydı sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli ve MHP yönetimi; vatan haini, şehit düşmanı, kontrollü bunak Kemal Kılıçdaroğlu'nu mu, bir zamanlar sokakların 3 buçuğu diye bağıran Ülkücü katillerini mi, vatan hainleri teröristleri mi destekleyecek ve onlarla mı bir ve beraber olacaktı? 

 

MHP ve Ülkücüler ölür ama kimseye koltuk değneği olmaz. MHP genel başkanı olmak isteyen Büyük Kurultayda çıkar aday olur, seçilirse seçilir seçilmezse de ya ülkücü olur ve ülkücü ölür; ya da olmaz, adam gibi çeker gider. 

 

NOKTA 

Sayın Bahçeli neden AKP'nin yanında açıklayayım: Açılım surecinde o gün ülke çıkarları sayın Devlet Bahçeli'nin öyle davranmasını gerektiriyordu. 

 

Burada asıl Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli'nin çizgisine geldi. Şimdi Bahçeli şahsî olarak bir konuya bakmaz, devletin milletin çıkarları doğrultusunda hareket eder. 

 

Şimdi düşünün; bir zamanlar ülkemizde PKK'nın silah bırakması, topluma kazandırılması konusu konuşuluyordu. 

 

Ama sayın Bahçeli PKK'nın dürüst olmadığını bildiği için karşı çıktı. Şimdi AKP devlet millet olarak terör örgütleri ile mücadele ederken sayın Devlet Bahçeli kimin yanında yer alsın? 

 

Devletin, milletin ve memleketi idare eden AKP'nin yanında değil de terör örgütlerinin yanında mı yer alsın?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum