Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

CHP ZİHNİYETİ BİR SİYASİ GÖRÜŞ DEĞİLDİR…

İzmir’in kurtuluşu yıl dönümü gösterilerinde; Çarşafın altından çıkan kızın beyaz ve dekolte kılığı ne hikmetse 15 Mayıs 1919 günü kordon boyunca sıralanarak, Yunan ordusunu çiçeklerle karşılayan Rum kızların kıyafetlerine benziyordu!  Bir tek mavi şeritler eksikti…

Şanlı tarihimizi bilmesek Yunan ordusunun izmir’i çarşafa sokmak için işgal ettiğini, Kağnılarla cepheye mermi taşıyan kadınların ise günün moda dansları olan “foxtrot” ve “shimmy” yaptıklarını düşüneceğiz… Keza daha öncede Kadıköy belediyesinin 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu gününde Yunan bayrağını simgeleyen mavi beyaz kıyafetli dans ekibinin Kadıköy meydanında sirtaki oynadıklarına hepimiz şahit olmuştuk.

Peki bu zihniyet kendi kültürüne bu denli neden düşman? neden batı kültürünü ithal etmek için bu kadar uğraşıyor? Amaçları ne olabilir?

Aslında Lale devri ile Osmanlının yürüttüğü batılılaşma politikası maalesef ki; batı taklitçiliğine dönüşerek böyle bir zihniyetin oluşmasına sebep olmuştur. Bu durum Avrupa’nın ekmeğine yağ sürmüştür.

Batı için artık her şey daha kolay olacaktır. Kendi ilinin kurtuluşu yıl dönümünde bile düşmanına benzemeye çalışan bu zavallılara her türlü imkan sağlanacak böylece savaşarak alamadıkları bu toprakları  içerden yetiştirdikleri  hizmetkarlarla ele geçireceklerdir.

Bugün bizlere iktidar kavgası olarak yansıtılan kavga, aslında bu  kendi özüne yabancılaşmış batıcı uşakları ile, bu vatanın bozulmamış evlatları arasında yürütülen beka sorunudur.

 

İşte CHP zihniyeti tam olarak budur…

CHP zihniyeti bu ülkenin önüne konulmuş bariyerdir…

O sebepledir ki; CHP zihniyeti bir siyasi görüş değil, bu ülkenin hedefleri önündeki en büyük engeldir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.