Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

İP’liler, İP’sizler hepsi bir arada…

İyi Parti Kadıköy Belediye Başkanı Adayı Emre Kınay: "Ben Sosyalistim. Türkçülük ve Tanrı Dağı vs. bunların hiç birini kabul etmiyorum. Meral Hanım hatırlayacaktır, benim kapıma milliyetçilik kimliğiyle gelen hiç kimseyi kapıdan içeri almam dedim. Kabul etti.”

Emre Kınay'ın açıklamalarına bakılırsa İYİ partide her kesimden İnsan var bir tek Ülkücü yok.!
Ayrıca ülkücülerin İYİ parti binalarına girmesi de yasakmış.

Elinde Türk bayrağı dilinde Atatürk nutuk atar ama Atatürk'ün en büyük Milliyetçi olduğunu da bilmiyor. Siyasi parti değil sanki yol geçen hanı, her kafadan farklı bir ses çıkıyor. İP’liler, İP’sizler hepsi bir arada…

Yeme bizi Emre Kınay,  ne sen sosyalistsin, ne de İP milliyetçi...

Senin ve CHP’nin sosyalistliği İzmir Alsancak, İstanbul Kadıköy, Ankara Çankaya modeli sosyalistlik, emekçi çalışsın sizde savunur gibi yaparak bol bol eğlenin, heykel dikin…

Sosyalizm nedir ? sen sosyalist gibi yaşıyor musun, her fırsatta istismar ettiğiniz Atatürk’ün sosyalizme karşı bakış açısını biliyor musun? Eminim ki bilmiyorsundur.

Peki senin istemediğin, kapından bile sokmayı ret ettiğin, Atatürk’ün en önemli ilkelerinden, Milliyetçiliğin ne demek olduğunu biliyor musun? Eminim ki onuda bilmiyorsundur.

 Milliyetçilik, kendilerini aynı milletin üyesi sayan kişilerin duydukları, bir arada, aynı sınırlar içerisinde, bağımsız bir hayat sürmek ve teşkil ettikleri toplumu yüceltmek isteğidir. ... Milliyetçilik ilkesi, aynı zamanda milli iradeyi egemen kılmayı ve milli bağımsızlığı hedefler.

 

Maalesef ki Milliyetçiler barış zamanlarında ülkenin üvey evlatları oluyor. Sıra kavgaya geldiğinde ilk akla gelen Milliyetçiler oluyor. Milliyetçiliği menfaatleri için basamak olarak kullananların yüzlerine tükürmek gerek!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum