Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

KİMİM BEN ?

Sosyal medyanın son zamanlardaki gündemi, Ak parti gençlik kolları tarafından paylaşılan “sen kimsin?’’ videosu...

Video kimi kesim tarafından eleştirildi, kimi kesim tarafından taktir edildi. Bana soracak olursanız; , video tarihi Milli duyguları kabartan güzel ve anlamlı bir video olmuş. AK Parti'nin, önümüzdeki seçimlerde ülkenin kaderini belirleyecek Z kuşağına hitaben hazırladığı video akıllıca olmuş.

Erken seçim olur mu? Olmaz mı? Bilmiyorum, fakat gelecek ilk seçimde bu ülkenin kaderini ‘’Z Kuşağı’’ denilen gençler belirleyecek. Bu gençlere baktığımda; karamsar olmak istemiyorum ama yarınlarla ilgili olumlu somut bir şeyde göremiyorum.

Maalesef bu kuşak geçmişin karanlık havasını bilmiyor, o yüzden içinde bulundukları zenginliğe dahi isyan ediyorlar. Her şeyi çok iyi bildiğini zanneden, ama aslında hiç bir şeyi bilmeyen, içi boş bir kuşak adım adım geliyor. Üzülerek söylemeliyim ki, bu kuşağı biz kendi ellerimizle yarattık. Daha dünyaya gelmeden onlara lüks odalar hazırladık . Her istediğine “peki” dedik, örf ve adetlere mesafeli, tecrübelere karşı çıkmayı saygısızlık değil, özgüven kabul ettik, Küçük yaşta ellerine ağlamasın diye tutturulan tabletler ve telefonlar sayesinde, neredeyse hepsinin en büyük hayali hatta tek hayali youtuber olmak. Maalesef ki kendi ellerimizle yerli ve milli olmayan, masum bir Z kuşağı yetiştirdik.

Bu saatten sonra video yapmak önem arz etmiyor. Önemli olan, Fatih Sultan Mehmet’in cesaretini algılamak, Sultan Abdülhamit siyasi zekasını kavramak ve Gazi Mustafa Kemal’in askeri gücünü anlayıp, sonunda da, bu ecdada uygun bir şekilde yürümektir.

Z kuşağı ecdadı tanımıyor, şükür nedir bilmiyor. okumayan, sorgulamayan, sosyal medya ünlülerini örnek alan bir nesil, bu nesle  ülkenin kaderini teslim edeceğiz. Şimdi kim olduğunu öğrendik, an itibari ile kendimizden başlayarak “KİMİM BEN ? Diye soralım. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Göksal BEŞKAYA Arşivi
SON YAZILAR