Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

PATATES, SOĞAN, POŞET SONRASI

Her geçen gün Cumhur İttifakı'na saldırı şiddetleniyor. Kurulan Cumhur İttifak’ı öyle güçlü ki bir türlü yıkamıyor, yıkamadıkça da şiddeti artırıp daha fazla hırçınlaşıyorlar.. Evet ‘’şer’’ ittifakından bahsediyorum. Yerel seçimlerde patates, soğan, poşet algısı, nispeten iş görünce söylemler, algılar ekonomi üzerine daha bir fazla yoğunlaştırıldı. Bakınız; dünya covit19 belası yüzünden hiç olmadığı kadar bir darboğaza girdi. Tüm dünya yokluk, açlık, kriz ve bu da yetmezmiş gibi bir de salgınla mücadele ediyor.

Bir örnek vermek gerekirse; Almanya’da 2020 ocak ayı itibari ile 480.000 kişi işsiz kaldı, 2,5 milyon insan kısa vadede yardıma muhtaç kaldı, 67.000 cafe ve lokanta iflas etti.. Covit sürecini çoğu dünya devletinden daha programlı daha iyi yürüten Erdoğan için bu gün ülkeyi bitirdi algısı yapılıyor.

Bir yandan; sağlık sisteminde yapılan hamleler, bir yandan savunma sanayisinde ilerleme ve diğer yandan;  Akdeniz, Libya, Suriye meselelerindeki mücadele bir çırpıda silinip atılıyor..

Ülkemiz bağımsızlık mücadelesi verirken bile içerideki “ŞER” ittifakı ve onların avaneleri ile uğraşıyor. Her gün yeni bir infial, yeni bir yalan, yeni bir algı ile ortaya çıkıp şarlatanlık yapıyorlar. Kalemleri satılık köşe yazarları PKK yardakçılığını, zavallı saftiriklere sattığı 2500 TL’lik ATATÜRK kitapları ile örtbas edemez...

Bir diğeri yalan dolandan algıdan ve şer ittifakından umudunu yitirmiş olmalı ki çıkıp hükümeti devirmek için doğal afetlerden darbelerden medet umuyor ve talihsizce açıklamalarda bulunuyor.

Mekanizma çarklarla birbirine öyle bir bağlanılmış ki düğmeye basıldı mı eş zamanlı, hepsi bir anda harekete geçip eylemlerde söylemlerde bulunuyor. Bütün bunları bir arada tutan güç kimdir? Nasıl oluyor da görünüşte bir birine benzemeyen sözde tamamen zıt kutuplar bir araya gelip ittifak içine girdiler bunları bir araya kim getirdi?

Her demde darbeden bahsedenler bu ülkenin gerçek sahiplerini göz ardı etmemelidirler, Ülke zora girdiğinde canlarını seve seve feda eden ‘’ÜLKÜCÜLERİ’’ göz ardı etmemelidirler bu onlara çok pahalıya patlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Göksal BEŞKAYA Arşivi
SON YAZILAR