Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

TÜRKİYE BÜYÜYOR…

Vehhabilik veya Neo Selefilik nasıl İslam medeniyetinin kaba, zahiri, görüntüye önem veren, eksik, zorba bir yorumu ise; Cumhuriyet aydınlanması da batı medeniyetinin kaba, zahiri, gösterişçi, eksik, zorba, elitist bir yorumudur.

Bir örnek vermek gerekirse, her ikisi de kılık kıyafet konusunda zorbalık yapmıştır. Bu zorbalığın örnekleri çok fazladır. Ama buraya sığmaz. 

 

Bu benim fikrim; Ne ben, her fikri beğenip, saygı duymak zorundayım, nede her insan, benim fikrimi beğenip, saygı duymak zorunda. Fikirler kavga etse de, herkes bir diğerinin kişilik haklarına saygı göstermeyi bilmeli…

 

                Ama maalesef; eleştiri, ifade özgürlüğü gibi söylemler, yüreği kirlenmiş birileri tarafından, çok farklı noktalara çekiliyor. Çünkü yeni Türkiye büyüyor. Yeni Türkiye tüm dünyaya haykırıyor. Yeni Türkiye büyüdükçe , karşımıza bu aklı düşüncesi kirlenmişler çıkıyor. Bunlar maalesef  kendi kirli dünyaları ile kalmıyor. Etrafı da kirletiyorlar.

            Evet; Türkiye büyüyor, gelişiyor ve yavaş yavaş değişiyor. Türkiye, yeni dünya düzeni için çizilen rotanın yönünü değiştiriyor.  Türkiye aydınlanıyor, Türkiye içinde hapsedilen kabuğunu  kırıyor ve Ayasofya’yı 86 yıl sonra yeniden ibadete açarak, Kudüs, Mescid-i Aksa  ve hatta Kabe’ye göz kırpıyor. Artık tehlike bizim soyadımız. Artık evden çıkarken  hepimizinsırtımızda kefenimizle çıkmamız lazım. Bu durum, geçici bir durum değil. Bu, geçmiş asırlar boyunca bu şekilde sürdüğü gibi, gelecek asırlar boyunca, bu şekilde devam edecek.

 

 Bütün bu gelişmeler karşısında ne olduğunu anlamayan düşman, elbette pes etmeyecek. Hatta düşmanın hamleleri, çok daha sertleşecek. Çünkü; Ayasofya’nın ibadete açılması bir meydan okuma ve 97 yıl sonra tüm dünyaya  bağımsızlığının ilanıdır. Bu yüzden düşman, artık kendini gizlemeyecek. Kudurmuş kuduz köpekler gibi üzerimize gelecekler.  Bize düşen, düşmana karşı başımız dik  mücadele vermektir. Başımızı indirirsek bir daha kaldıramayız, kaldırtmazlar….Aramıza fitne sokup, bizi bir birimize düşürmek için;  Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamid Han ve Gazi Mustafa Kemal gibi, ortak değerlerimiz üzerindenparçalamaya çalışacaklar bizler artık oyuna gelmeyeceğiz….

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Göksal BEŞKAYA Arşivi
SON YAZILAR