Müflis zihniyet

Bütün dünya insanlığının sağlığını doğrudan hedef alan koronavirüs salgınıyla mücadelede, Türkiye gerçekten olağanüstü bir başarı ortaya koydu. Bu tamam da, bizim başka bir meselemiz daha var ki, asıl onu ne yapacağız? CHP zihniyeti bu ülkenin en ciddi ve ivedi sorunu olmayı devam ettiriyor. Düzelme yönünde hiçbir ümit ışığı vermediği gibi, her gün daha da ağırlaşıyor. Türkiye’yi kötülemek için seferber olmaları, Türk düşmanları ile paslaşmaları yetmemiş gibi, şimdi de milli ve manevi değerlerimize saldırmaya başladılar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının Aleviliği ayrı bir din gibi gösteren skandal yayınından sonra, Diyanet İşleri Başkanının geçen haftaki cuma hutbesi üzerinden yeni bir saldırı başlatıldı. CHP zihniyetinin izdüşümü olan Ankara ve İzmir Baroları zıvanadan çıkmış şekilde ve doğrudan mukaddesatımızı hedef alıyor.

UÇURUMUN DİBİNDELER

Sayın Bahçeli’nin bugün gazetemizin manşetinde yer alan açıklamasında belirttiği gibi, CHP zihniyeti yapılanı yıkmak, hakikati çiğnemek, var olanı yok etmek üzerine kurduğu muhalefet anlayışıyla tam bir garabet ve hezimete dümen kırmıştır. Aziz Atatürk’ün partisi Türkiye’ye diş bileyen, Türk milletine dirsek çeviren ayıplı ve ahlaksız bir siyasetin uçurum dibine yuvarlanmıştır. Bugünkü hassas ve nazik dönemde CHP’nin kasti ve bir hedefe matuf provokasyonları Türkiye düşmanlarına, İslam karşıtı cephede biriken müptezellere verilmiş kozdur, açık çektir. CHP’nin PKK’yla olan iş birliği ortadadır. CHP’nin FETÖ’ye sempatisi gizli ve saklı değildir.

ALLAH İNDİNDE SON DİN İSLAM’DIR

Dinimizle, milli değerlerimizle, maneviyatımızla oynanmasına hiçbir şart altında izin veremeyiz. İnanç ve ifade özgürlüğü başka şeydir, hakarette bulunmak, alay etmek, başka anlamlar yüklemek farklı bir durumdur. Herkesin kendi tercihlerine kimsenin bir şey dediği yok. Ama Diyanet İşleri Başkanı verdiği hutbede bir dini gerçeği ifade ediyor. Kaldı ki, söylediklerinin ahlaki bir yönü de vardır. Kime neyi anlatıyorsunuz? Siz istiyorsunuz diye, dinimizin gerçeklerini ve ahlakımızı yok mu sayacağız? Yine Sayın Bahçeli’nin dediği gibi, hiç kimse Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına, bunu da aklama ve haklı çıkarma kütüklüğüne heves etmemelidir. Müslüman Türk milleti çok şükür çağlar öncesinden yükselen, zamanlar üstü ve evrensel mesajlar içeren kutlu ve kutsal çağrıya sonuna kadar bağlı ve sadıktır. Hiçbir hadsiz, Türk milletinin manevi değerlerini, milli emanetlerini sorgulayamaz, tartışmaların içine çekemez. Sorgulama ve çekmeye çalışanlar ise tarih, millet ve iman nezdinde bedelini mutlaka ödeyeceklerdir. Allah indinde son din İslam’dır.

İŞLERİ GÜÇLERİ KARIŞTIRMAK VE BOZMAK

CHP ve zihniyetinin bu ülkeyle ve bu milletle ortak hiçbir tarafı yoktur. En hayati meselelerde bile ayrışıyor, Türkiye’nin milli birliğini zedeleyecek, dışarıda bizimle meselesi olanların elini güçlendirecek şeyleri ön plana çıkarıyor ve bunlar üzerinden siyaset üretiyorlar. Dışarıda Türkiye ile meselesi olanların işini kolaylaştırırken, içeride de Türk milletini kendi kirli gündemleri ile meşgul etmeye uğraşıyorlar. İşleri güçleri, karıştırmak, bozmak, kriz ve kaos oluşturmaktır. Bütün ümitleri, bütün planları bir olağanüstülük oluşmasına bağlıdır. Onun için normal olan, iyi giden, millet ve memlekete fayda sağlayan, ülkemizi yükselten, devletimizi yücelten her şeyden rahatsız olur, akla hayale gelmeyecek gerekçeler üreterek saldırırlar. Türkiye’nin ciddi ve büyük meselelerinde CHP’nin olumlu bir tavır takındığını, çözüme yönelik siyaset geliştirdiğini, duyan gören olmamıştır. Ama nerede istismar edebileceği bir mesele, kanatabileceği küçük bir yara varsa onun üzerine gidiyor, onu kaşıyor. Yalan ve nifak, en büyük malzemeleridir.

YAPTIKLARI İLE REZİL OLUYORLAR

Türkiye, Kovid-19 salgını ile olağanüstü bir mücadele sürdürmektedir. Muazzam bir direnç ortaya konulmuştur ve artık sonuç alınmaya başlanmıştır. Bütün dünya da bunu teyit ve takdir ediyor. Diğer taraftan bir seferberlik ruhuyla hem ülke içinde hem de ülke dışında bulunan bütün vatandaşlarımız tahliye edilmiş ve Türkiye’ye getirilmişlerdir. Bunlara yaptığımız yardımlar eklenmiştir ve Türkiye dünyanın gıpta ile izlediği bir ülke olmuştur. Bu durum hepimiz için gurur vesilesidir. Ama CHP ve zihniyeti bırakın Türkiye’yi, bütün dünyanın uğraştığı bu salgını bile kirli siyasetlerine malzeme yapıp, buradan güya hükümeti sıkıştıracak, Cumhur İttifakı’nı zora sokacak bir sonuç çıkarmaya çabalıyor. Yaptıkları, söyledikleri daha fazla rezil olmalarından, daha fazla batmalarından başka bir işe yaramıyor. Bu zihniyet çoktan iflas etmiştir ve ne yaparlarsa yapsınlar, bir şey değişmeyecektir. Türk milleti her şeyin farkındadır ve hamdolsun, Türkiye sağlam ve milli iradeyle, cumhurun muazzam istikbal azmi ve kararlılığıyla serpilip sivrilmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR