Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Heval Meral, HDP üzerinden yine ne oyun düşünüyor?

          Çok ilginç değil mi “İYİ Parti, HDP’yi nereye konumlandırıyor?” sorusuna “PKK terör örgütünün yanına konumlandırıyor. HDP, PKK’nın uzantısı” şeklinde cevap veren Heval Meral Akşener’e, büyük ortağı CHP’den ve küçük ortağı HDP’nin yöneticilerinden henüz hiçbir yorum gelmedi. CHPHDP bunu kabul ederek beraber değil mi zaten? İP de bunu bilerek onlarla ittifak yapmadı mı?

          HDP’den sadece kenara itilmiş Ertuğrul Kürkçü “Ben sizi Gladio terör örgütünün Asenası olarak konumlandırıyorum” dedi. İP’liler de oynadıkları tiyatroyu haklı çıkarmak için “Bakın bakın Ertuğrul Kürkçü bize bunu dedi” diye seviniyor zavallılar. Sanki “Kürt siyasi hareketinin temsilcisi konumunda olan HDP” diyen de Heval Meral Akşener değilmiş gibi… Ertuğrul Kürkçü herhalde bu twiti atarken şuuru yerinde değildi. Samanlıkta basıldığı günlerin gençliği yok elbette. Akıl ve siyasi şuurunu da kaybetmiş. Öyle olmasaydı Ankara, İstanbul, Mersin, Adana, İzmir, Hatay, Antalya gibi daha birçok il ve ilçedeki belediyeleri Heval Meral Akşener’in partisiyle ittifak yaparak kazandığını unutmazdı.

          Heval Meral Akşener, HDP ile iş birliğinin üzerini örtmek için aklınca tiyatro oynuyor. Akıl ve siyasi şuurunu kaybetmiş Ertuğrul Kürkçü de ona ayak uyduruyor. Ertuğrul Kürkçü’yü HDP Onursal Başkanı yapmışlar ama HDP’den haberi yok. Ertuğrul Kürkçü, İP’li Hevalleri sevindiren “Gladio terör örgütünün Asenası” cümleli açıklamayı yaptın da, hiç mi dönemin HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’in FOX TV’deki canlı yayında “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalması halinde HDP olarak Meral Akşener’i destekleriz” sözünü ve 31 Mart yerel seçimlerinden önce terör örgütü PKK’nın yayın organı Özgür Yeni Politika’ya açıklama yapan HDP eski eş başkanı terörist Selahattin Demirtaş’ın Heval Meral Akşener’in partisine de oy isteyen “Ama sizi (AKP-MHP) tarihin çöp sepetine göndermek için batıda CHP ve İYİ Partiye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz ve iktidarınızı sallayacağız” şeklindeki sözünü görmedin… Demek ki neymiş, terör örgütü Gladio terör örgütünün ikiz kardeşiymiş…

Samanlık kaçkını Ertuğrul Kürkçü sen bir aradan çık da, Heval Meral’in HDP tiyatrosuyla direkt ilgilenelim.

          Heval Meral’in nasıl bir değişime girdiğini aslında MHP’de iken “Daha Apo başkanın heykelini dikeceğiz” diyen terörist Demirtaş’a söylediği “Öcalan’ın heykelini dikmek isteyenin ellerini kırarız. Herkes ayağını denk alsın” sözü ile CHP’nin güdümünde kurduğu İP isimli partide terörist Demirtaş’ın tahliyesini “Sayın Demirtaş henüz bir sanık, hakkında bir hüküm verilmedi. Dolayısıyla diyelim ki seçimler bitti, aradan 3 ay geçti ve kendisi beraat etti. Peki o aradaki seçim kampanyasındaki rekabet eşitsizliğini Türkiye nasıl izah edecek? Aday gösterilmiş bir kişinin de kampanyasını rahatlıkla bizlerle eşit koşullarda yapmasını isterim” sözünü tartın, zaten ne olduğunu anlarsınız.

          Biz, Meral Akşener MHP’de iken Diyarbakır göçmeni olduğunu hiç bilmezdik ama MHP’den ayrıldıktan sonra “Ben aslen Diyarbakırlıyım” diye ortaya çıktı. Batı’nın büyükelçilerine “Kürt sorununu biz çözeriz” açıklamasını yaptı, HDP’yi Kürtlerin siyasal temsilcisi yaptı, “Öcalan’ı hapisten çıkarıp, eve yerleştirelim” diyen adamı genel başkan yardımcısı yaptı, CHP-HDP ittifakına yancı oldu, CHP’nin PKK’ya sahip çıkan her söylemine, eylemine ya susarak ya da açıkça destekleyerek ortak oldu.

          PKK-HDP çizgisine uygun daha neler yaptı, neler söyledi. İnanın aynı şeyleri yazmaktan gına geldi ama daha bu özet bile değil…

Keşke düzelse, keşke CHP-HDP ikilisinin PKK çizgisinden kurtulsa ama mümkün değil…

          “İYİ Partiyi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum” diyen ve gidip buna rağmen onlarla ittifak kuran zaten kendisi… CHP ve HDP’nin Meral Akşener’e yüklediği misyon önce ihaneti meşrulaştırma idi. Şimdi ise milliyetçi-ülkücü oyları tekrar tırtıklaması için biraz İP’ini serbest bırakmasıdır. Tüm mesele bu… Heval Meral Akşener’in “HDP, PKK’nın uzantısıdır. Biz bunu hep söyledik” sözüne cevabı, İP’ten istifa edenler versin…

          Madem hep söyledin, İP Kurucular Kurulu Üyesi Hediye Akdere “Bölücülerin; Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olduğunu beyan eden, bünyesindeki Ülkücüleri tasfiye eden İYİ Partinin toplumdaki karşılığı ortada” diyerek niye istifa etmiştir?

          İP Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi, Genel Başkan Başdanışmanı emekli Tuğgeneral Ali Aydın “Ellerinde şehit kanı bulunan HDP’yi ‘Kürt siyasi hareketinin temsilcisi’ olarak nitelendirmesi hem yüce Türk milletini hem de yüce Türk devletine gönülden bağlı Kürt kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. Ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur” diyerek niye istifa etmiştir?

          İP Kurucular Kurulu Üyesi Hayrettin Barut “Bir Türk milliyetçisi ve hayatını bu uğurda vakfetmiş biri olarak bardağı taşıran son damla, bölücü bir partinin Kürt kökenli vatandaşlarımızın siyasi temsilcisi olarak nitelendirilmesi, bu suretle hem Kürt kardeşlerimize hakaret edilmesi hem de bölücülük yapılması kabul edilebilir bir husus değildir” diyerek niye istifa etmiştir?

          İP Manisa Milletvekili Tamer Akkal “Terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin bazı büyükşehirlerde aday çıkarmayarak Millet İttifakına dolaylı yoldan da olsa destek vermesi karşısında, İYİ Parti Genel Merkezi’nin sessiz kalarak adeta bu desteği kabullenmesidir. Özellikle Manisa’da HDP’nin yüksek oranda oy aldığı Gölmarmara, Saruhanlı, Turgutlu gibi ilçelerde listelerinde bu partinin aday çıkarmaması karşılığında kendilerine meclis üyeliği sözü verildiğini kesin olarak öğrenip bildirmeme rağmen kayıtsız kalınmıştır” diyerek niye istifa etmiştir?

Daha diğerlerini de sayayım mı?

          Yine HDP, PKK, terörist Demirtaş gerekçeleriyle İP’ten istifa eden ama pek güvenilmez bulduğumuz Manisa Milletvekili İsmail Ok da Meral Akşener’in son açıklamasıyla ilgili “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 24 Nisan günü katıldığı bir televizyon programında “HDP, PKK’nın uzantısıdır“ demiş. Sayın Akşener her ay Başkanlık Divanı ve milletvekilleri ile yemekli toplantı düzenlemektedir. İstifa etmeden önce katıldığım son toplantıda Sayın Akşener’e, İYİ Parti ve CHP ittifakının gidişatını sordum. Sayın Akşener’in CHP ve HDP iş birliğinden en ufak rahatsızlık duyduğunu ifade eden bir beyanı olmadığı gibi, tam tersine bu konuda şahsımı yaralayıcı ithamlarla sözlerini bitirmiştir” açıklamasını yapmıştır. Bu olayın şahitleri kimlerse anlatsın da dinleyelim. Ama bizim için şahide gerek yok. Heval Meral Akşener’in HDP iş birliği ve ittifakı her türlü delille ortadadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR