ZİLLET VE ABD’E SOBELENDİ

Yıllarca rehineler olmuş; hatta şehitlerimizin naaşları bile rehin alındığı zamanlar oldu, kamuoyuna her ne kadar yansı masada irili ufaklı vakalara şahit olduk.

PKK’nın şerefsizce seri katil alışkanlıklarından biri olan,13 şehidimizin katilliklerini? Şerefli Türk ordusuna yıkmaya çalışan bir feto organizasyonu başlamıştı ilk günden.

Aynı merkezlerden aynı anda yayılmaya başlayan haberlere bakıldığı zaman hiçte zor değil, şıracının şahidi bozacı derler ya anında fettoş kalıntıları başladılar rehineleri kurtarırken bombalama yapıldı 13 asker şehit edildi diye tasmalarını elinde tutan ABD’de güya habersizmiş de soracakmış ta ona göre kınama yayınlayacak mış!

Oysa ABD tasmasını tuttuğu itlerinin neler yaptığını kimi ısırdığını bilen biri olarak, bu Kâh be katilliği PKK değil Türk ordusuna yıkacaktı? çünkü ilk açıklamalarının arkasından bunun geleceği belliydi!

T.C. devleti ve ordusu ok adar profesyonelleştiği ni görünce zaten şaşırdılar. Gerek sağ ele geçirilen terör üstün gerekse harekât esnasında mağara baskınının her anı kayıt altına alınmış, bütün detayları planlı, ne yaptığını bilen, savaş hukuku bile zilletin ve sahibi ABD’nin barış hukukundan, daha adil olan bir yüce Türk milletinin ordusunun her mensubu kendisinden aman dileyen teslim olan katili bile adilce hukuk önünde hesap vermesini sağlayan adaleti şiar eden, Şanlı ve şerefli bir ordu.

Elindeki mevcut kanıtlarını en ince detayına kadar, ailelerin harekât öncesi iletişim ve sonraki iletişimleriyle birleştirip akabinde Malatya adlı tıp kurumu otopsi raporlarını ek olarak bir bütün halinde, en ince detaylarına kadar hazırlayıp sağ ele geçirilen teröristlerin ifade tutanakları ile birleştirilip gerek milli savunma bakanlığı gerekse içişleri bakanı tarafında zilletin ve sahibi ABD^’nin yüzüne vurulunca, hepsi sobelendi

Mesela gara şehidi Vedat Kaya'nın babası Şeyhmus kaya, terör örgütü PKK’nın ve sahibi ABD’nin iftiralarını çürüterek oğlumun cenazesini yıkadım, kafasında kurşun izi vardı diyerek sahibi ve köpeklerinin havlamasını kesti, dahası da Pençe Kartal-2 harekatı başlar başlamaz Avrupa ülkelerinden Almanya ,Belçika’dan hiç tanımadığım kişiler tarafından aranarak oğlumuzun devlet tarafından bombalanarak öldürüldüğünü söylediler diyerek devletin sözleri doğrudur deyip hainlerin oyununa gelmeyeceklerini söyledi.

Akabinde ABD açıklaması değişti; bir itiraza mahal verecek bir suistimalin olmadığını teyit ettiler. Çeşitli kasti söylemlerin tamamı olmasına rağmen akıllı bir hamleyle kamuoyunda olmaması gereken bilgi ve resimleri bay kılıçdaroğlu’na göstermeleri, gerçi karakolda doğru olsa da mahkemeye varmadan şaşmasına rağmen yine de iyi oldu.

Çünkü ilk açıklamaları aynı ABD gibiydi bir nevi oda sobelenmiş oldu. Yoksa aksi bir durumda, zaten Joe biden geldikten sonra Ortadoğu yangın yerine döndü? Bu

Askerimizin infaz emri bile okyanus ötesinden verildi, çünkü. Gezide,17.25, aralıkta, on beş temmuzda, en son boğaz içinde sobelendi hepsi. Bu vakayı Türkiye’nin üzerine yıkılıp içeride cumhur ittifakını, zayıflatmak asil maksat ne yaptılarsa geri tepiyor, adamlar çılgına döndü.

Ve bu kurgularını başta Avrupa'daki köpekleri aracılığıyla havlat maya başladılar Dışarıdaki içerdekilerle birlikte, hükümetin kanıt hamlesi yine bunları sobeledi. Bu oyun ilk defada sergilenmiyor, yıl “1990’ ırak işgali de buna benzer ali cengiz oyunlarıyla başladı, tavşana kaç tazıya tut mantığı, Kuveyt’te aynı, bayır bucak Türkmen yardımında mit tırlarda aynı, çünkü dünyada planı, İngilizler, yazar ABD oynar, yani onlar gerdek peşinde bizim çakallarda seğmen peşinde.

Oysaki Arap baharları da aynı senaryonun oyunu, hani eskiden yeşilçamda aynı senaryo ile her sanatçı oynardı, şimdi de aynı senaryo ile farklı çakallar oynuyor fark bu.

“ABD, seçimlerinden sonra dışişleri bakanı olan Antony Blinken “SÖZDE MÜTTEFİK’ sözü ile başlamıştı! Fiilen adı konmadı ama ırak dada, Suriye dede, doğu Akdeniz dede, hangi cephede kiminle çatış sak fiilen ABD ile çatışıyoruz, bunu daha ileri seviyelere taşıyamazık?

 

PEKİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ NELER YAPABİLİR NELER YAPMALI.

Aslına bakılırsa CHP bir fırsatı kaçırıyor, çünkü biraz milli olabilse, biraz marjinallikten kurtulmaya gayret Etse kitle partisi olmaya çalışsa,1938 yılından bu tarafa kadar bir puan arttırmadığı oyunu on puan artırma fırsatı varken tamamen bir memur zihniyeti emir almayı statükoyu emanet yolda yürümeyi şiar ediyor.

Oysaki HDPKK’ ya de seki terörle aranıza mesafe koyun terörü kınayın yoksa anayasanın amir hükümleri gereği katılmanız gerekiyor dese köşeye sıkıştır sa eğer bir kapatma gerçekleşirse bu oy tamamen CHP! Ye gider zaten il başkanları fiilen hdp eş başkanı gibi çalışır, âmâ oy partisine direk gelmiş olur emanet olmaz hiç değilse on beş yılda yenildiğiniz seçimlerde oyunuz uda artırmış olursunuz…

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ne yapabilir? Çok şey bir defe Libya’dan, başlayarak Suriye, ırak, halklarını işgal güçlerine karşı uyandırmalı… silkelemeli…işgalci güçleri protesto ettirmeli… adamlar bizim üniversitemize bile karışıyor beslediğimiz Suriyelilere bizim askerimizi taşlattırıyor bu kadar mütevazılık vatan savunmasına zararlıdır…

HDPKK’ ya gereken ders verilmeli insan içine çıkamayacak kadar alçaklıkları var bunların birinci dereceleri bile kamu hizmetlerinden men edilmeli? Bırakın vekilliği kamunun yanından bile geçeme meli …

Dağda içerde ve dışarda başarılı olsak ta, ekonomik gelirleri devam ediyor dağdaki başarı, uyuşturucu temininde ,yabancı baronlara koruma ve kollama komisyonu, dağıtım ve uyuşturucu ağındaki başarı % onu geçmez çünkü eskiden uyuşturucu bulamayanlar krize girerdi şimdi ise her mahallede bir baron her sokakta bir torbacı var, maalesef her sokakta herkes bilmesine rağmen kimse ihbarda bulunamıyor çünkü vatandaşın malı canı çocukları güvensiz, neme lazım derken kendi çocuğu da bir müddet sonra bu ağa düşeceğini bilerek susmak zorunda kalıyor…

Bununla terörün ne alakası var demeyin, terörün finansı bu yollarla temin ediliyor, bu para akışı bu şekilde devam ettiği müddetçe terörü bitirmek hayal. Zaten ABD PKK’dan yakında ümidi kesecek ve tasmasını da bırakacak işime yaramadın diye. İsmini duyuramadığı üç yeni örgüt hazırladı çok yakında sınamalarda…

ESAS DEVLETİN BİRİNCİ ÖNCELİĞİ, TÜRKLERİ CHP’DEN KÜRTLERİ HDPKK’DAN KURTARMAK OLMALI…

 

SELAM VE DUA İLE

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ozan Derdivar Arşivi
SON YAZILAR