“İZM” LERİN İNSANLARI DÜŞÜRDÜĞÜ DURUMLAR

“İZM” ler kendini modern olarak gören insana anlamlı bir varoluş sunmadığı için bizler her şeyi abartarak ya olduğundan çok ama çok değerli, ya da çok ama çok değersizleştirme hastalığına yakalandık. Kendimizce bir değerler illizyonunda kaybolduk ve kendimize cahiliye dönemlerinde olduğu gibi “PUT” cuklar yaptık. Sonrada taptığımız “PUT”’larımızı yedik.

Çünkü hepimizin sembollere, bağlanabileceği değerlere ihtiyacı var. Her şeyin altında çok ama çok derin anlamlar aramamızın, çıt kırıldım olmamızın sebebleri bütün varolan her şeyin gözümüzde, benliğimizde anlamını yitirerek itibarsızlaşmasıdır.

 

Bu duruma gelmemizdeki sebep “İZM” lerin bizlerde yarattığı hayal kırıklığıdır. “İZM” ler uğrunda, geçmişimizi bir yığın haline getirdik ve bir kiprit çakarak yok etmeye kalktık. 

 

Ne için peki ?

 

Daha çok eşitlik, daha çok mutluluk, daha çok adalet, daha çok özgürlük. Global Sermayenin İstediği, özgürlük adına herkes bir arada yaşasın. 

 

İnananı – İnanmayanı, 

 

Başörtülüsü - Başı Açığı, 

 

Cahili - Entellektüeli, 

 

Lezbiyeni, Homoseksüeli 

 

Sonuç mu ? 

 

Ortada. 

 

Cinnet halinde bir toplum. Roma Devri’nde Gladyatörlerin Arenada yaptıkları vahşetten, akıttıkları kanlardan bile daha fazla kan akıtıp, vahşetimizi; zevk uğruna, çıkarıp tekrar yiyen arana izleyicisi durumundaki dünya insanlığına sunduk.

 

Her şeyi ve her şeyimizi algılamamıza indirip, doğru budur dedik. Bir birlerimizin yaşam haklarını, kendi doğrularımıza endeksleyen bir dünya oluşturduk.

 

İşte eserimiz. Artık bu eserimizle övünebiliriz.

 

Görünüşte Müslüman, yaşayışta mechul. İnanan ile inanmayan arası karbon kağıdı. Çıkar endeksli inanç. Kendine bile gayri samimi yaklaşım. Kendine samimi olmayandan samimiyet beklentisinde ki safdirikler topluluğu ile bu işler olmadı, olmuyor ve olmayacakta.

İslam Toplumunun yaşadığı coğrafyada ki durum budur. Onun için yok edilmeye çalışılan bu toplumun hikayeleri ekmek arası köfte gibi film arası reklam olarak gerçekleşmektedir. Bir toplumu günü kurtarma telaşına sok istediğin her şeyi yap. Deneklerin bile sesi çıkıyor ama maalesef Muslümanım diyenlerden tık yok.

 

Çoğrafyanın reçetesi ‘Sadakat’, ‘Samimiyet’, ‘Teslimiyet’ ve ‘Adalet’.

 

Selam ve Dua İle

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tahir DEMİREL Arşivi
SON YAZILAR