Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

ADALET NÖBETİNİ HDP DEVRALIYOR!

CHP ,"Adalet Yürüyüşü" başlattı. Nerede PKK, FETÖ, DHKP-C mensubu ve sempatizanı varsa onların desteğiyle bu yürüyüşü sürdürdü ve tamamladı. HDP'de bu yürüyüşe üst düzey yöneticileriyle katkı sağladı. Zaten Kemal Kılıçdaroğlu "Adalet Yürüyüşünü" başlatmadan bir hafta önce HDP Genel Merkezini ziyaret etmiş ve ondan sonra "Adalet Yürüyüşünü" başlatmıştı.

CHP-HDP hangi yoldan yürürse yürüsün muhakkak aynı noktada buluşacak kadar artık uyum içindedirler. 7 Haziran seçimleri sonrası başlayan aşkta, CHP-HDP birbirine asla ihanet etmediler.

CHP şimdi teröristlere aradığı "Adalet" nöbetini HDP'ye devrediyor. HDP "Adalet Nöbeti" tutacakmış…

HDP, CHP'nin yürüyüşüne Eşbaşkan düzeyinde katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu'na yakışanda HDP'nin "Adalet Nöbetine" ve mitinglerine katılmak olacaktır.

HDP, Demirtaş ve Yüksekdağ'ın dahil olduğu 11 HDP'li tutuklu sözde milletvekili için "Adalet Nöbeti" başlatıp, mitingler düzenleyecekken Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve CHP milletvekillerinin katılmaması çok ayıp olacaktır.

Zaten CHP milletvekilleri Demirtaş'ın yattığı cezaevini adeta bir türbe gibi gruplar halinde ziyaret etmektedir ve Kemal Kılıçdaroğlu'da tüm tutuklu HDP milletvekillerinin serbest bırakılmasını istemektedir.  O halde HDP'yi yalnız bırakmayacaklardır. Yakışan budur…

Kemal Kılıçdaroğlu daha önce PKK'lı Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret Sezgin Tanrıkulu, Eren Erdem, Tuncay Özkan, Fikri Sağlar gibi PKKsever milletvekillerini de yanına alarak HDP nerde nöbet tutuyor oraya, HDP nerde miting yapıyor oraya götürmelidir.

Şu hale bakın teröristlere adalet, hak, hukuk arayanların dayanışması söz konusu, seslerinin çok çıkması söz konusu…

CHP-HDP el ele, gönül gönüle vermiş teröristlere "Adalet" diye haykırıyor.

Aslında CHP bir eylem içindeyse orada HDP'yi, HDP bir eylem içindeyse orada CHP'yi görmek, artık siyasetin değişmezliği olmuştur.

MHP'yi belli konularda AKP'yi desteklemekle suçlayan CHP'nin bugün PKK'nın siyasi taşeronu HDP'nin yörüngesinde olması sağduyulu herkesin gördüğü ve eleştirdiği durumdur.

MHP, AKP'ye terörle mücadele edilmesi için sonsuz destek verirken, bugün CHP HDP'ye teröristlere sahip çıkmak için destek vermektedir. Suriye'de öldürülen PKK'lı teröristler için CHP-HDP milletvekillerinin beraber yürüdüğüne şahit olmadık mı?

Hele o kırmızı fularlı terörist kız için CHP'lilerin, HDP'lilerin ağıtları hala kulaklarımızda çınlamaktadır.

Bu konuda o kadar çok örnek var ki, CHP'nin ağzını açıp yapabileceği savunma yoktur.

CHP zaten hiç savunma yapmadan, HDP'nin yanında yerini alıp, alıştığı ve alıştırıldığı davranışları sergilemelidir.

Tunceli'de şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için yürüyen CHP'lilerin, İstanbul'da PKK'lı teröristler için HDP'lilerle birlikte yürümesinin izahını da yapmalıdır. Suriye'den leşi gelen PKK'lı teröristleri CHP milletvekilleri karşılamış, bununda bir açıklaması olmalıdır.

CHP zıvanadan çıkmıştır. Fakat bir-iki makyajla kendini düzelteceğini sanmaktadır.

CHP'nin yarın bir günde HDP'nin "Adalet Nöbetinde" poz verip, demokrasi çığırtkanlığı yapacaklarından asla şüphem yoktur.

CHP-HDP teröristlere adalet araya dursun, asker ve polis tarihin en büyük terörle mücadelesini yapmaktadır. MHP'nin varlığını ve etkisini bu noktada herkes bulabilir.

Peki, biz CHP'nin HDP ile olan ilişkisini Kandil'de mi, İmralı'da mı, Amerika'da mı bulacağız?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.