Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Akşenir'in şehit Ömer Halisdemir istismarı

CHP’nin Büyükşehir adayları içinde en sinsi, en kurnaz, en yapmacık karakter gördüğüm kişi İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu’dur. Asıl konumuz o değil… Aracı konumuz o…

Asıl konumuz "İYİ Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum.” dedikten kısa bir süre sonra CHP ve HDP ile ittifak ve işbirliği yapan Meral Akşener olacaktır. Onun Fetö’cü alçaklar tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir’in Niğde’deki mezarını ziyaret edip, mezarı başında pozlarını görünce bu yazıyı yazma kararı aldım.

Ama “bunun Ekrem İmamoğlu ile ne alakası var?” diyebilirsiniz.

Alakası şu…

CHP İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu’nun kahraman şehit Ömer Halisdemir'in isminin Beylikdüzü'ndeki Anadolu Caddesi'ne verilmesi teklifine "Anadolu Caddesi bizim için değerli bir cadde ve değerli bir isim. Bu işler sonra bir enflasyona dönüyor." diyerek şehit adının caddeye verilmesini enflasyon olarak gördüğünü ifade etmesi sicilindeki en büyük yaradır. Aynı Ekrem İmamoğlu  Volkan Konak'ın bir konserde "Mimoza sokağı" teklifini ise “derhal” diyerek kabul etmişti.

İşte bu noktadan sonra gelelim asıl konuya…

4 gün önce İstanbul Çekmeköy'e giderek, şehit Ömer Halisdemir’in isminin bir caddeye verilmesine “Bu işler sonra bir enflasyona dönüyor."  diye karşı çıkan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek vermek için onu öveceksin, elini havaya kaldıracaksın, sonra utanmadan Ömer Halisdemir’in mezarında pozlar vereceksin…

Partinin adı iyi ama ne kadar kötülük varsa bünyesinde taşıyor.

Meral Akşener’in ruhuna işleyen diğer bir kötülükte…

Gittiği illerde “Merhaba teröristler nasılsınız?” diyerek teröristler konusunu sulandırması ve kahraman şehit Ömer Halisdemir ve 250 şehidin katili FETÖ’cüleri adeta aklayan “Mehmetçik içeride" söylemi olmuştur.

Askere, polise, sivil vatandaşlarımıza kurşun, bomba yağdıran, onları tanklarla ezen şerefli rütbenin şerefsizleri içerideyken, darbe girişimi sebebiyle FETÖ’den tutuklananları  “Mehmetçik hapiste, garip gureba hapiste” şeklinde topyekûn savunması sonrası şehidimiz Ömer Halisdemir’in mezarına gitmesi hem istismar, hem saygısızlıktır.

Ömer Halisdemir gibi bir kahramanın ismine dahi katlanamayan Ekrem İmamoğlu’na oy verecek olan Meral Akşener, Ömer Halisdemir’in katili olan alçakları da kapsayacak şekilde “Mehmetçik hapiste” diye sahiplenen Meral Akşener’in kahraman şehit Ömer Halisdemir’in mezarının başında ne iş var?

VEFALI TERÖRİST DEMİRTAŞ!

Terörist Selahattin Demirtaş hapishaneye girdiği günden bu yana kendisine destek veren CHP ve İP’i unutmadı.

Terörist Demirtaş, terör örgütünün yayın organına “Ama sizi (AKP-MHP) tarihin çöp sepetine göndermek için batıda CHP ve İYİ Parti'ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz ve iktidarınızı sallayacağız." açıklamasını yaparak Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e karşı vefasını göstermiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu "Selahattin beyin hapiste olmasını gerektiren ne var? Mahkûmiyet kararı mı var? Mahkeme kararı olmadan bir kişiye nasıl terörist denilir?” diye onu savunmuş, neredeyse partinin yarısını Selahattin Demirtaş’ın kaldığı cezaevine göndermişti.

Meral Akşener de 24 Haziran seçimlerinde tüm mesaisini “Selahattin Demirtaş serbest bırakılmalı” propagandasına ayırmıştı.

Selahattin Demirtaş teröristleri yönlendiren, onlara motivasyon kazandıran bildiğiniz bir teröristtir.

Hendek ve çukur kazarak asker ve polislerimizi şehit eden pkk’lı terörist alçaklara "Gazetelerine bir bakın. Büyük temizlik operasyonuymuş. Silip süpürme operasyonuymuş. Siz kimsiniz ya? Kimi nereden süpürüyorsunuz? Bu toprakların ancak kanalizasyonunu temizlersiniz. Başka da bir şeyi temizleyemezsiniz. Haklıyız, kazanacağız" şeklinde destek veren Demirtaş “terörist” olmayacak da, biz mi olacağız?

Kemal Kılıçdaroğlu ve onun “sürekli düzelttiği” Meral Akşener böyle bir teröriste sahip çıkınca Selahattin Demirtaş da onlara karşı nankör olmamış ve vefasını göstermiştir.

HDP’nin “Kürdistan’da kazanacağız. Batıda da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz” duruşu, Selahattin Demirtaş tarafından tekrar tescillenmiştir.  CHP ve İP’teki propaganda soytarıları HDP işbirliği ve ittifakını gizlemeye çalışsa da Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, gerek HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’ye ve HDP eski Eşbaşkanı terörist Demirtaş’a bir cümle yorum dahi yapamıyorlar. Allah göstermesin HDP’nin mevcut yöneticilerinden birisi Cumhur ittifakına destek açıklaması yapsaydı, bunlar yeri göğü inletirlerdi. Şimdi bir şey bulamadıklarından (11- 8- 5) yıl önce AKP’nin yaptığı hatalar üzerinden propaganda yapıyorlar. Ama bu durumda şimdi kendilerinin HDP ve pkk birlikteliğinin üzerini örtmüyor. Terörist Demirtaş bu ilişkileri açık etmiş, maskelerini çıkarmıştır.

Vefa bir semt adı değilmiş vesselam… Terörist Demirtaş kendi için çırpınan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i unutmadı…

Pardon pardon terörist Demirtaş’ın bir vefasızlık yaptığı oldu. Her ne kadar teröristbaşı Öcalan’ın yeğeni, HDP milletvekili Ömer Öcalan açık açık “Şanlıurfa’da oyumuz Saadet Partisine” demiş olsa da, kendi için “Ceza verilenlerin suç dosyasına bakıyoruz terörle bir alakası yok. Sözle insanlar terörist olmaz" ve “Biz gitmeden Demirtaş çıkar bize de geçmiş olsun deme imkânı doğar” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun adını ve partisini niçin açıklaman içinde anmadın?

Vefanı tam göster Demirtaş…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.