Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Bozkurt işareti senin neyine, bize CHP-HDP-İP ilişkisini anlat!

2014 yılında oyunu CHP’ye veren ve 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimlerde de oyunu CHP’ye verecek olan Yeniçağ yazarı Servet Avcı, CHP seçim bürosundan yazdığı son yazısında Milliyetçileri hizaya sokmak bir kamu görevidir!” başlığını kullanmış.

Yazısında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da partisinin ilçe adaylarını açıkladığı toplantıda MHP’nin Trabzon Şalpazarı Belediye Başkan adayı Refik Kurukız’ın sahneye davet edildikten ve Erdoğan’la selamlaştıktan sonra “Bozkurt işareti yapabilir miyim?” diyerek nezaketle izin alıp, bozkurt işareti yapmasını kalemine dolamış…

CHP’li Servet Avcı’nın yazısını okuduktan sonra aday tanıtım toplantısının videosunu baştan sona izledim. AKP’nin tanıtım toplantısında MHP’nin Trabzon Şalpazarı Belediye Başkan adayı Refik Kurukız dışında hiçbir aday bir el işareti yapmamış…

AKP’nin düzenlediği bir tanıtım toplantısında bunu göz önünde bulunduran MHP adayı tamamen nezaketli bir davranış sergileyerek ev sahibine bunu sormuştur. Ortada bir iyi niyet vardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bozkurt işareti yapan MHP adayına Rabia işareti yaparak eşlik etmiştir.

Bu diyalog ve manzaranın olumsuz bir yönü yoktur. Yok, eğer MHP adayı “Bozkurt işareti yapabilir miyim?” dedikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan buna karşı çıkıp yaptırmasaydı işte o zaman olumsuz manada haber değeri taşıyan bir durum ortaya çıkardı. Cumhur ittifakının düşmanları olan CHP, HDP, İP, FETÖ işte o zaman büyük bir malzeme ele geçirmiş olur, bu malzemeyi de diledikleri gibi kullanırlardı. Şimdi bunu MHP’ye saldırmak için kim kullanıyorsa emin olun soytarılıktan başka bir şey yapmıyor. Fetöcüleri, pkk’lıları sayfasında yazar yapanların, 1980 öncesi çıkardıkları yayın organlarında Ülkücüleri hedef göstererek şehit ettirenlerin kurduğu Oda Tv de “Alparslan Türkeş bu anı görse ne derdi?” başlıklı haberle fitne oluşturmaya çalıştılar. Sanırsınız Bozkurt işaretini ve Ülkücüleri çok seviyorlar!

Neyse biz yine dönelim CHP’li Servet Avcı’nın yazısına…

CHP’li Servet Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte Ülkücüler ve Bozkurt hakkındaki olumsuz sözlerini hatırlatarak ve MHP Belediye Başkan Adayı üzerinden aklınca dalga geçen yazısında aslında kendini açık etmiştir.

Oyunu son dört yıldır HDP ile birlikte yürüyen CHP’ye veren Servet Avcı’nın Bozkurt işareti gibi bir kaygısı olabilir mi?

Bu Servet Avcı’nın desteklediği CHP, İP ve HDP’den oluşan “Zillet ve İllet ittifakı” değil miydi neredeyse tüm askerlerimizin Bozkurt işareti yaptığı Zeytin Dalı Operasyonuna karşı çıkan?

CHP’li Servet Avcı’nın 1 Kasım seçimleri sonrası MHP’yi ele geçirme operasyonunda destek verdiği Meral Akşener değil miydi DYP Genel Başkan Yardımcısı iken kendine Bozkurt işareti yapan çocuklara “Bozkurt işareti yapmayın, DYP’nin işaretini yapın” diyen…

Bu Servet Avcı’nın oy verdiği CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu değil mi Afrin’de Bozkurt işareti yapan şehitlerimizin katili YPG’lileri “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” şeklinde tanımlayan…

CHP’li Servet Avcı, Ankara’da HDP standının önünde Ölürüm Türkiyem’ şarkısını çalıp bozkurt işareti yapmasından dolayı HDP’nin şikâyetiyle hakkında inceleme başlatılan kadın polis için “Bir CHP’li olarak gönül ittifakı yaptığımız HDP’nin bu tavrını kınıyorum” demiş midir?

CHP’li Servet Avcı, HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli Bozkurt işareti yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kalkmış Kürt halkına kurt işareti yapıyor. Bu işareti yapan Osmaniye’den ileri gidemedi. Sen de ancak oraya kadar gidersin.” şeklinde eleştirdiğinde “Bir CHP’li seçmen olarak son dört yıldır beraber yol yürüdüğümüz HDP’yi kınıyorum” diye bir yazı yazdın mı?

CHP’li Servet Avcı, HDP sözcüsü Ayhan Bilgen “Merak ediyoruz; acaba Mersin’de yaptığı kurt işareti dışında Kürtlere söyleyeceği bir şey var mı? Kürtler geçmişte Kerkük konusunda olduğu gibi bugün de Afrin konusunda Erdoğan’ın söylemini onaylıyorlar mı?” şeklinde bir eleştiri yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bozkurt işareti yapmasından rahatsızlık duyarak Afrin’deki pkk’lı teröristlerin sözcülüğüne soyunmasına bir şey söylemiş miydi? Yoksa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “2. Tura kalması halinde HDP olarak oyumuzu Meral Akşener’e vereceğiz”demesinden dolayı HDP sözcüsü Ayhan Bilgen’i büyük dostu olarak mı görüyor?

Kandil’in sesi ve HDP’nin güvenlik amiri olan CHP’ye oy vermekten bir rahatsızlık duymayan Servet Avcı senin el işaretin nedir? CHP ve HDP yakınlığından dolayı yoldaşlarını selamlarken zafer işareti mi yapıyorsun?

CHP ve HDP’nin yancısı İP’in de el işareti yok?  Gerçi İP kurulduğunda “Partide Bozkurt işareti yapılmayacak” diye yasak koyduklarında CHP’li Servet Avcı’nın bir Bozkurt işareti hassasiyeti olmamıştı. Zaten öyle bir hassasiyeti ömrü boyunca da olmadı. Başbuğ Türkeş’i “İslam düşmanı”diye suçlayıp, ona ihanet edip ayrıldıkları günlerde Bozkurt işareti yapmayı da “kafirlik” olarak gören bir anlayış içindeydi.

Servet Avcı’nın bu tür yazıları bir Bozkurt hassasiyeti değil, CHP seçim bürosunda CHP’li Mansur Yavaş’ın yanında yer tutabilme uğraşıdır. Gördüğünüz gibi bu da sadece kendini rezil etmeye yaradı.

CHP’li Servet Avcı, partin CHP’nin son dört yıldır pkk-hdp çizgisinde yürüdüğüne dair dalga geçen böyle bir yazı yazsan da okusak…

CHP niye HDP’yi ve İP’i yavrusu gibi görüyor? Meral Akşener niçin HDP’yi Kürtlerin temsilcisi olarak görüyor? HDP niçin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Meral Akşener 2. Tura kalması halinde oyumuzu veririz” dedi? CHP niçin son üç seçimde barajı aşması için CHP’lilere HDP’ye oy verme çağrısı yaptı? Daha geçen gün CHP PM Üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan niye “HDP ile ittifak milli görevdir” diye açıklama yaptı?

Mesela bunları komedi tadında yazsan da bol bol gülsek… Bir de bu köşe yazıları yazdığın Yeniçağ gazetesi niçin Fethullah Gülen’i eleştiren dört yazarını gazeteden uzaklaştırmıştı?

CHP’li Servet Avcı, sana servet ayarında konu başlıkları verdim. Alakan olmayan Bozkurt işaretini bırak da, alakan olan CHP’yi, HDP’yi, İP’i anlat bizlere…

Sizleri hizaya sokan güç nedir Servet Avcı?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.