Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

CHP'deki ihanet çukuruna düşen seviyesiz, dengesiz Yaşar!

      Yaşar Okuyan… Düşünün bu ülkede böyle karakter ve seviyedeki bir adam bakanlık yaptı, milletvekilliği yaptı, bazı partilerde genel başkanlık yaptı. Türkiye’de sağdan sola gezmediği parti kalmadı. En son CHP’ye kapağı attı. Bakalım ölene kadar daha kaç parti gezecek… Ona göre ne var? Fikir yok, omurga yok, ideoloji yok… O parti senin, bu parti benim gezip duruyor.

      Geçen gün yine onu foseptik kanalına dönen Halk TV’deki bir programda iğrençleşmenin en zirve halini gösterirken gördük. Ciddi söylüyorum bir insan bu kadar mı iğrenç bir seviye sahibi olur? Demek ki, Yaşar Okuyan olunca oluyormuş…

      MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, şehit cenazesinde CHP’yi PKK’nın siyasi kampına dönüştürmüş olan, hem Esad’cı, hem YPG’ci Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmayarak sergilediği tavra çok bozulmuş, ağzından ishal olmuş gibi kusuyordu. Foseptik kanalına dönen Halk TV’nin bir yöneticisi de bu nasıl seviyesizlik, bu nasıl bir iğrenç üslup diye bu adamı uyarma ihtiyacı duymuyor. Herhalde onlar da “yayın çizgimize ve karakterimize çok uygun bir program” diye daha çok teşvik ediyorlar. Foseptik bir kanal ve ağzından ishal olmuş bir adam, tam birbirlerini bulmuşlar…

      Yaşar Okuyan yalakalık yapacağım diye hem seviyesizlik yapıyor, hem de görülmesi gereken gerçekleri gizlemeye çalışıyor. Kemal Kılıçdaroğlu elinde PKK, YPG, Esad virüsü taşıyan biridir. Onun eli Türkiye’nin sağlığı düşünülerek hiç sıkılmamalıdır.

      Esad’ın rejim güçleri tarafından şehit edilen 33 askerimizin acı haberini almadan dakikalar önce bir televizyon kanalının canlı yayınında “Esad’ın askerleri şu an İdlib’de Türk askerlerini koruyor” saçmalığında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’na gösterilen bir tavır, onun tedavi olması adına gösterilmiş bir tavırdır. Kemal Kılıçdaroğlu, Türk askerlerini şehit eden kim varsa hepsini masumlaştırma ve koruma derdindedir. Esad’a yaptığı gibi daha önce de “Beka sorunumuz yok. YPG bize saldırmaz. Hayır efendim” diye televizyonlarda ahkâm kesiyordu. Oysa PKK’nın Suriye kolu YPG, Esad’ın alçak askerlerinden daha çok Mehmetçik’imizi şehit etmişti. Yok mu Mehmetçik’imizi şehit edenlere sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir eleştirin, seviyesiz Yaşar Okuyan?

      Eski Sosyal Güvenlik Bakanı olarak 1999’da ortaya çıkarılan 5 milyar dolarlık SSK yolsuzluğu için DGM’de ifade veren Kılıçdaroğlu’nun, ‘Rahşan Affı’ ile kurtulduğunu iddia ediyordun. Ne oldu, bu iddianın arkasında mısın? Yoksa CHP’ye geçince banane Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolsuzluklarından, banane YPG, PKK, Esad sahiplenmesinden mi diyorsun?

      O sürekli şurada-burada “anıracağım” dediğin büyük dilini niye yutuyorsun?

      Yaşar Okuyan konuşsana, CHP’nin PKK-YPG-HDP-Esad ilişkileri hakkında ne düşünüyorsun?

      Seviyesizleşmek ve iğrençleşmek için sadece MHP konusunda mı karakterin harekete geçiyor?

      Tüm partileri gez, tüm ideolojileri kokla, tüm genel başkanlara takla at ama bir ayağın çukurda iken adam ol, seviyeli ol!

“Yalan mıydın Yaşar
Karakolda doğru söyler
Mahkemede şaşar…”

      Yaşar Okuyan’ın seviyesizliklerini ranta dönüştürme çabaları da bu türküdeki gibidir.

      Seviyesizlikte zirveye çıkan bu şahıs, bir de utanmadan kendisine 24 Haziran seçimleri öncesi katıldığı bir televizyon programında kullandığı “MHP barajı geçsin, Tandoğan Meydanı’nda anırmazsam şerefsizim” sözünü hatırlatıp, “Yaşar Okuyan, MHP %11 oy aldı hadi Tandoğan’da anır” diyenlere tek tek dava açıyormuş!

      Dava açtıklarından biri de benim… Adam “Anırmazsam şerefsizim” diyecek, iddiasını kaybedince kendisine “Yaşar Okuyan hadi anır” diyenler ceza alacak öyle mi?

      Bu nasıl bir hukuk sistemi anlayan var mı?

      Ya “anıracağım” diyen tuhaf, ya da “anıracağım” diyenin iddiasını görmeyen bu hukuk sistemi!

      “Hadi anır” diyenler de Yaşar Okuyan ve bu hukuk sisteminin tezgâha düşürdükleri mi oluyor?

      Türk siyaseti Yaşar Okuyan gibi adamlarla kirleniyor, seviyesini yitiriyor, güvenini kaybediyor. Türkiye’deki en fazla parti değiştiren bu adamın iğrenç üslubu artık susturulmalıdır.

      Yaşar Okuyan’ın foseptik kanalı Halk TV’de Libya’da şehit düşen MİT mensuplarının fotoğraflarını göstererek; MİT operasyonlarını, MİT personel ve ailelerini, düşman istihbarat kuruluşlarına, terör örgütlerine ve düşman devletlere hedef gösteren bir canlı yayın gerçekleştirmesi karşısında yargı ne zaman harekete geçecektir?

      Yoksa yargı ona “O delidir, ne yapsa yeridir” muamelesi mi yapacak?

      Yaşar Okuyan, CHP’de ihanet çukuruna b*k çuvalı gibi düşmüştür. Onu çıkarmaya hiçbir vincin gücü yetmez…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum