Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Heval Abla'nın "HDP" dönüşü

Yıllardır parti parti gezen ve sonunda kendi partisini kuran İP Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz gün HaberGlobal TV’de “Julide Ateş ile 40” programında “İyi Parti HDP’yi nereye konumlandırıyor?” sorusu karşısında verdiği cevapla bizi oldukça neşelendirdi. Güldürü yönü de harbi güçlüymüş…

Diyor ki; “HDP’yi terör örgütü PKK’nın yanına konumlandırıyoruz. Hep bunu söyledik.”

Bu nasıl hızlı, bu nasıl keskin satış oldu öyle Meral Abla?

HDP’yi ne ara PKK’nın yanında konumlandırdın be abla?

Gayet iyi anlaşıyor, güzel işbirliği yapıyordunuz oysa…

2018 genel seçim sonuçlarını değerlendirirken “HDP Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyerek yücelten, kutsallaştıran da sendin!

16 Nisan referandumunda aynı kavramlarla HDP ile birlikte “Hayır” cephesinde beraber değil miydiniz? Proje patronun CHP, şimdi senin “PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” dediğin HDP ile beraber gerek yurt dışında, gerekse yurt içinde “Hayır” propagandası için programlar yapmadı mı?

Partinin genel başkan yardımcılarını HDP ile birlikte yan yana konferanslara gönderen sen değil miydin?

Şimdi “PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” dediğin HDP ile yerel seçimler ittifakı yapıp, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da, Antalya’da, Hatay’da, Mersin’de ve birçok il ve ilçede CHP adaylarını desteklemediniz mi?

İzmir’de “HDP’nin gücüne güç katacağım” diyen Tunç Soyer’i desteklerken terör örgütü PKK niye aklına gelmedi Meral Abla?

İstanbul’da “HDP’nin başımın üstünde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışacağım” diyen Ekrem İmamoğlu’nu desteklerken terör örgütü PKK niye aklına gelmedi Meral Abla?

Gazeteciler “HDP’lilerle görüşecek misiniz?” diye sorduklarında, Mansur Yavaş “Ona ajanslar karar verecek” diye cevap verdiğinde “PKK’nın yanında konumlanan HDP ile görüşmene ajanslar mı karar veriyor?” diye niçin tepkin olmadı?

Tüm bunlara partinden göndereceğin 3 müdürlük ve 2 şeflik için mi susmuştun?

Dönemin HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş kazanırsa HDP sayesinde kazandığını bilecek” dediğinde niçin “Hoşt Ulan” diyemedin? Seni evinin önünde protesto eden Ülkücülere “Gelin lan gelin” diye bağırmasını biliyorsun oysa…

MHP’yi ele geçirmek için yaptığınız tarla kongresinde sana desteğe gelen Ülkücülere “Bir sürü gerizekalı” dediğin gibi HDP’lilere niye sesin çıkmadı Meral Abla?

“PKK’yı terör örgütü olarak görmüyorum. Silahlı halk hareketi olarak görüyorum” diyen, “Apo’nun heykelini dikeceğiz”, diyen “Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” diyerek 793 asker ve polisimizi şehit eden teröristleri azmettiren terörist Demirtaş’ın tahliyesini defalarca niye istedin? Terörist Demirtaş yerel seçimlerde HDP’lilere cezaevinden “Oyumuzu CHP’ye ve İyi Partiye vereceğiz” diye seslendiğinde niye “PKK’lıların himmetine, oyuna ihtiyacımız yok” diyemedin?

Dönemin HDP sözcüsü Ayhan Bilgen “2. tura kalmaları halinde oyumuzu Muharrem İnce’ye, Meral Akşener’e vereceğiz” dediğinde niçin sesin, soluğun çıkmıyordu?

Kandil’deki tüm teröristbaşlarından tut, mağara önündeki itinden, yılanından, çiyanına kadar hepsi teker teker kameraların karşısına geçip sizin CHPHDP- İP ittifakına destek açıklaması yaptığında niçin bir tepki vermedin?

HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, TBMM kürsüsünden “İYİ Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP ile yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?” sözleriyle sizi rezil ettiğinde ona susup, cevap veremeyip “Bahçeli’nin yeni kurbanı Fatma hanım” diyerek yaptığını unuttuk mu sanıyorsun?

HDP’lileri fazla kızdırmamak için “Fatma hanım” diye adeta kırılıyordun.

Meral Akşener, “HDP’nin PKK’nın yanında konumlandığını hep söyledik” diyorsun… Hep bunu söylediysen, beraber partiyi kurduğun kişiler, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri niçin senin “HDP ve terörist Demirtaş’a olan işbirliğini, sahiplenmeni” gerekçe göstererek istifa ettiler? Bir yazımda hepsini isim isim yazmıştım. Bu gerekçelerle partinden istifa etmeyen bir kişi gösterebilir misin?

“Öküz öldü, ortaklık bitti” gözüyle bakıyorsan yanlış yaparsın. Çünkü patronun CHP için HDP artık bir kalp gibi, beyin gibi vazgeçilmez bir organdır. Yine bir gün çıkıp “İYİ Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum” demiştin Meral abla, sonra yine tıpış tıpış CHP-HDP yanında ittifak yancısı olmuştun. O yüzden büyük lokma yeme…

Yok, eğer “benim bu saatten sonra PKK’nın, DHKP-C’nin, MLKP’nin, YPG’nin siyasi kampına dönmüş CHP ile de işim olmaz” diyorsan önce bu milletin huzuruna çıkıp “CHP-HDP gibi partilerle yaptığımız ittifaktan dolayı Türk milletinden özür diliyorum” diye bir açıklama yapman gerekiyor.

“HDP Kürtlerin siyasal temsilcidir” diyerek “Heval Abla” olmuştun, şimdi bu dönüş çok hızlı oldu. O yüzden Türk milletine tane tane anlat. “PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” dediğin HDP ile ne işiniz vardı?

Buna sizi kim zorladı? Anlat Heval Abla anlat. Çok heyecanlı olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.