Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

KILIÇDAROĞLU KAZDIĞI ÇUKURA DÜŞTÜ!

16 Nisan referandumu sonuçlandı. Ama propaganda döneminin bazı halleri de hafızalara silinmeyecek şekilde kazındı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum sürecinde yaptığı bazı siyasi ahlaksızlara ve sonrasında parti içinde düştüğü hale bu noktadan değinmek istiyorum.

Anayasa Değişikliğinin maddelerini okumadan ve bilmeden karşı çıkışları…

Bir taraftan Başkanlığa karşı çıktığını söyleyip, diğer taraftan "ABD tipi başkanlık modelini getirin destekleyelim" yalvarmaları…

"PKK Evet'e çalışıyor" diyerek Milliyetçileri, Ülkücüleri kandırmaya çalışıp, referandum sonucunda HDP'lileri yücelterek "Hayır" oyu verdikleri için onlara teşekkür etmesi…

Hadi bunların hepsine siyasi manevra diyelim. Ya peki MHP'den ihraç edilenlere MHP'ye saldırmaları için CHP içinde açtığı alana ne diyeceğiz? 

Siyasi ahlaksızlık tam tarifi olmuyor mu?

MHP'den ihraç edilmişlerin MHP'ye daha fazla saldırması için Halk Tv'yi onların emrine vermesi, CHP'li Belediyelerin salonlarını onlara tahsis etmesi, CHP'li belediyelerin onların afiş ve pankartlarına sponsor olması, onların yalan ve iftiralarını CHP medyası üzerinden yayması, CHP Genel Merkezinde onlarla görüşmeler yaparak MHP üzerine yönlendirmesi bu siyasi ahlaksızlığın özeti olmuştur.

Bunları yapan ve yaptıran Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı şimdi referandum sonucunu bahane eden muhalifler tarafından parti içinde kazan kaldırıldı.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 2019 seçimleri için "CHP seçime yeni bir genel başkanla gitmeli" diyerek, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar "Bu yönetimle gitmez, bu yönetimle gitmediğini zaten kendileri de, toplum da biliyor. Bugünkü kadrolarla bu iş yürümüyor. Tüm toplumu kucaklamalıyız" diyerek Kemal Kılıçdaroğlu karşısında kurultay ateşini yakmıştır. Geri planda da Deniz Baykal'ın elbette çalışmaları vardır.

Kemal Kılıçdaroğlu, MHP'den ihraç edilenlere sahip çıkıp, onları yönlendirirken MHP'ye tuzak kurmaya çalışmıştı. Şimdi kazdığı çukura kendisi düşmüştür.

MHP senin yaptığın gibi yapıp, CHP içindeki bu muhalif ekibi CHP içinde sana karşı yönlendirmeli mi Kemal Kılıçdaroğlu?

CHP'deki muhalifler Bengü Türk'te ve Ortadoğu gazetesinde kamp mı kurmalı?

MHP'li belediyeler Muharrem İnce'ye, Fikri Sağlar'a, Deniz Baykal'a sponsor olup, onların toplantılarını mı organize etmeli? 

Bu isimler MHP Genel Merkezi'ne çağrılıp, CHP üzerindeki hesaplar için mi yönlendirilmeli ?

Sence hangileri yapılmalı Sayın Kılıçdaroğlu?

Kendine yapılmasını istemeyeceğin davranışları başkasına bir daha yapma olur mu?

Kemal Kılıçdaroğlu için CHP içinde zor günler başlamıştır. Bundan sonra Muharrem İnce, Fikri Sağlar ve Deniz Baykal gibilerin yüzünden başını CHP'den dışarı dahi çıkaramayacaktır.

Ne demişler, kendi düşen ağlamaz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR