Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

PKK'LIYA SAHİP ÇIKAN İNCE AKILLININ APOLET SÖKME HİKÂYELERİ

Siyasette bir anda gündem "Apolet sökme" konusu oldu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs'ta Malatya'da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından organize edilen İftar yemeğinde bir konuşma yaptı ve o konuşmada Muharrem İnce'yi eleştirirken, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'de bu konuşmayı tebessüm ederek alkışladı.

Bunun üzerine CHP'nin, HDP'nin, İP'in trolleri ve yöneticileri tek vücut olup, İsmail Metin Temel'i linç etmeye kalktı. Hala da saldırılarını sürdürüyorlar.

CHP'nin Cem Yılmaz'la yarışan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de "Beni eleştirdiği yerde general de Erdoğan'ı alkışlıyor. 30 Ağustos'ta ilk emekli edeceğim general o general. Onun apoletlerini sökeceğim." tepkisini göstermiş…

Vay be Muharrem İnce şimdiden apolet sökmek için liste oluşturuyor.

"Cin olmadan adam çarpıyor" dedikleri böyle bir şey herhalde…

Hem de Afrin kahramanı bir komutanın apoletlerini söküyor. Gerçi Muharrem İnce'nin partisi CHP Afrin operasyonuna karşıydı, Afrin'e girilmesini istemiyorlardı ve PYD-YPG safında yer almışlardı. Afrin operasyonunu yöneten, Afrin'e ilerleyen her yola, dağa, taşa Türk bayrağını dikmiş bir komutana da elbette "Onun apoletlerini sökeceğim." tepkisini en üst perdeden göstermeye çalışıyorlardı.

Muharrem İnce eğer "İsmail Metin Temel paşa üzerinde resmi üniforması varken, benim eleştirilmemi alkışlaması beni çok üzdü" dese belki daha makul karşılanacak ve bu kadar vatanseverin Temel Paşa'ya sahip, kendisine hakaret edilmesini yaşamayacaktı.

Muharrem İnce belki hayatının en büyük hakaretlerini, Afrin operasyonunu başarıyla yönetmiş bir kahraman komutana "Onun apoletlerini sökeceğim." demesinden dolayı görmüş ve duymuştur. Sosyal medya adeta bu konuda kulaklarını çınlatıyordu.

"Onun apoletlerini sökeceğim." diyen Muharrem İnce'nin ''TSK kaybedecek, PKK kazanacak'' diyen PKK'lı Demirtaş'a haftalardır her türlü desteği verip, onun serbest bırakılması için kendince gündem oluşturmaya çalışan biri olması da bu tepkileri artırmaktadır.

Asker, polis katillerine bu kadar tolerans göstereceksin, PKK'lı Demirtaş'ın ayağına kadar gidip cezaevi ziyareti yapacaksın ama bir komutan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alkışladı diye "Onun apoletlerini sökeceğim." diyerek sesini yükselteceksin.

Bir kere bu denklemin yanlış Muharrem İnce…

PKK'lılara sahip çıkıp, komutanların apoletlerini sebep ne olursa olsun "sökeceğim" diyemezsin…

Öncelikle PKK'nın siyasi karargâhı olmuş partinin hesabını ver ki, Afrin'de 4500 CHP yoldaşını toprağa gömen komutanlara sesini yükseltmenin anlamını öğrenelim.

PKK ve HDP düşünce ekseninde hazırlanmış CHP seçim beyannamesini anlat da, Temel Paşa'ya niye bu kadar öfke duyduğunu daha iyi anlayalım.

PKK'lı Demirtaş'a siyasi apolet takıp, İsmail Metin Temel paşanın apoletlerini sökme düşüncesini yansıtan Muharrem İnce gerçekten gafil yakalandın.

Hakkari'de "PKK'lıların cenazesine gitmeyen HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağım" diyen katil ve terör yaltakçısı Demirtaş için "Selo Başkan" diye atılan sloganlar eşliğinde yaptığın miting hala kulaklarımızda çınlıyor. PKK'lılara mesafe koyamadığın gibi, tüm mesafeleri kaldırma çaban ortada iken, sen bırak Apolet sökmeyi, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in üzerindeki sivil elbisesinden düğme sökemezsin !

Bu ülke 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'i Afrin'in merkezinde yiğit Türk askerleriyle beraber verdiği pozuyla, PKK'lı teröristlerden temizlenen Burseya dağındaki heybetli pozuyla hatırlayacak, senide sintir sintir gittiğin cezaevindeki PKK'lı Demirtaş pozuyla hatırlayacak…

Aradaki bu farkı bu milletin anlamayacağını mı sanıyorsun ince akıllı adam!

Partin CHP, PKK-HDP sevdasında, sen terör örgütlerine yardım ve yataklık edenlere sahip çıkmayı sürdürüyorsun. Bu halinizle komutanların apoletlerini Kandil adına mı yoksa İmralı adına mı sökeceksin Muharrem İnce?

Muharrem İnce, sen terör örgütüne yardım ve yataklıktan cezaevinde yatanlara yaptığın ziyaretle, terör sorununa "Kürt sorununu ben çözeceğim" diyerek zaten karakterini yeterince çözdürdün…

Bu karakterinle kahraman komutanlara ilişme!

Tamam mı Muharrem İnce?

Senin halinde şu fıkradaki gibi:

Adam zilzurna sarhoş halde otelin kapısına gelir, kapıda gördüğü apoletli, sırmalı üniformalı adama seslenir:

- Heeey!, bana bir taksi çağır!

Adam hiddetle:

- Ben kapıcı değil, amiralim!

- Öyleyse bana bir gemi çağır!

***

Muharrem İnce'nin geçtiğimiz yıllarda Ramazan Ayı'nda elinde bira şişeleriyle pozlarını, Bar'larda elinde kadehlerle "Vur patlasın, çal oynasın" pozlarını hatırlayınca aklıma direkt bu fıkra geldi.

Sen, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'i kiminle karıştırıyorsun be adam?

Herhalde Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de görüştüğü, daha sonra Suriye'de öldürülen ve CHP milletvekillerinin hıçkıra hıçkıra ağlayarak cenazesini karşıladıkları "Birleşik Özgürlük Güçleri Rojava Karargâhı Komutanı Aziz Güler" diye andıkları yoldaşları PYD'li teröristlerle karıştırıyor.

O adam gibi adam Afrin kahramanı Korgeneral İsmail Metin Temel…

O yüzden haddini bil ince ince…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.