Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

PKK'NIN MAYINLARINI, BOMBALARINI, KURŞUNLARINI PAMUK ŞEKERİ SANAN

PKK'NIN MAYINLARINI, BOMBALARINI, KURŞUNLARINI PAMUK ŞEKERİ SANAN HALKEVLERİ!

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, PKK'lı Demirtaş'a siyasi proje etrafında özgürlük naralarının atıldığı günlerde "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! " tepkisini göstermişti.

İlk tepki gösteren PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Eşbaşkanı olmuş ve "Bahsettiği cezaevindekiler mafya bozuntuları" ithamında bulunmuştu.

Tüm bölücüler, devrimciler, komünist artıkları aynı minvalde saldırılarını hala sürdürüyor.

Halkevleri Hukuk Dairesi de Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay adına, MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında "suçu ve suçluyu övmek"ten suç duyurusunda bulunmuş. Güler misin, ağlar mısın?

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay kim biliyor musunuz, terör örgütü PKK'nın siyasi taşeronu olan HDP'ye "Halkevleri, demokrasi mücadelesinin bir gereği olarak ve AKP-MHP ittifakının Meclis'te çoğunluk olmasını engellemek üzere barajı aşması için HDP'yi destekleyecektir" açıklamasını yaparak destek veren birisidir.

Bu kişi, suç duyurusunda bulunuyor düşünebiliyor musunuz?

Kanlı terör örgütü PKK'nın İmralı ve Kandil odağından talimat alarak sözde siyaset yapan HDP'yi herhalde "Kuzguna yavrusu Anka görünürmüş, kirpi yavrusunu Pamuğum diye severmiş" şeklinde seven Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, mesele Alattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz olunca "suç ve suçlu" aklına geliyor.

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay'a sorsanız teröristbaşı Öcalan'ı "Pamuk Dede" , PKK'lı Demirtaş'ı "Pamuk Oğlan", PKK'nın masumları öldürmek için kullandığı mayınları, el bombalarını, kurşunları da herhalde 'Pamuk Şekeri' olarak görmektedir.

Öldürmeye ve ölmeye kendini programlamış terör örgütünden talimat alan HDP'ye destek vereceksin ama MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunacaksın…

Nuri Günay bu suç duyurusunda bulunurken akıl sağlığın yerinde miydi senin?

On binlerce masumun, askerin, polisin katillerine destek olup, böyle bir suç duyurusunu hangi ruh haliyle yaptın?

Bu suç duyurusunda bulunurken yoldaşlarına dönüp baktın mı?

Terör örgütü PKK ve DHKP-C sana göre ne anlam ifade ediyor?

Yoksa bunlarda Halkevleri'nin süs eşyası mı?

Afrin'deki teröristlere yönelik yapılan operasyonlara karşı çıkan Halkevleri'nden ne bekliyoruz ki?

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay "Türk askerinin EL-BAB'taki başarısını canı gönülden kutlarım. Askerimizi, polisimizi Rabbim korusun. Devletimizi yüceltsin" diyen Alattin Çakıcı'ya "çete lideri" diyor ama "Biz PKK'yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz" , ''TSK kaybedecek, PKK kazanacak'', "PKK'lıların cenazesine gitmeyen HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağım", "Kürdistan'ın yönetim modelini tartışacağız. Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak" diyen PKK'lı Selahattin Demirtaş için "Demokratım diyen herkesin HDP'yi desteklemesi görevdir. Ülkemizin barışın, eşitliğin, özgürlüğün tesis edilmesi gibi temel ihtiyaçlarını sağlama görevimiz var. Cumhurbaşkanı adayı olan Demirtaş'ın serbest bırakılması temel taleplerimizden." diyebiliyor.

Askere, polise dua eden Alattin Çakıcı bunlara göre düşman ama asker ve polis öldüren PKK'lı alçaklara her fırsatta sahip çıkan, kardeşi elinde silah dağda teröristlik yapan Selahattin Demirtaş demokrat bir yoldaş…

Kanlı terör örgütünün uşağı olan HDP'ye, Demirtaş'a destek verip, Alattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz üzerinden MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye suç duyurusunda bulunmak için bir insanın iyice haddini aşması gerekiyordu. Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay'da bu haddini aşanlardan birisi olmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Alattin Çakıcı ve Kürşad Yılmaz ismini telaffuz ettiği günden bugüne, PKK'lılar, DHKP'ciler, FETÖ'cüler, komünistler, devrimciler propaganda olarak bu isimlere ve MHP'ye saldırmaktadır. Demek ki, en çok rahatsız olan kesim bunlardır.

Bu terör örgütlerinin niye karşı çıktığı bellidir. Ama MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sınırlarını çizerek ortaya koyduğu af konusunu özellikle sadece Alattin Çakıcı'yı sembolleştirerek spotlaştıranlar sosyal bir meseleyi de aynı zamanda sulandırmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan Selahattin Demirtaş gibilere özgürlük istenilen bir ortamda, Alattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz ismini vatana bağlılıkları noktasında hatırlatmıştır.

Kader mahkûmları konusunda ise ölçüyü çizerek bir af sağlanmasının sosyal işleyiş açısından yararlı olacağını vurgulamıştır.

Dünyanın en büyük suç örgütü PKK'nın kucağına oturanlar bile bu konuyu görüldüğü gibi saptırmaktadır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin af önerisine karşı çıkanların karşı çıkış gerekçesine baktığınızda zaten herkesin niyeti anlaşılmaktadır.

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay'ın kimin yanında durduğuna bakarak zaten meseleyi anlamışsınızdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.