Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

PKK'ya, FETÖ'ye DEVA; Millete veba getirecek!

Ahmet Davutoğlu’ndan sonra ikinci “tırtıklama” partisi olarak kurulan ve CHP’nin yörüngesinde dolanan Deva isimli partinin Genel Başkanı Ali Babacan boyundan büyük laflar ederek, siyasette tutunabileceğini sanıyor. Siyasetin genel başkanlık düzeyinde yeni “bebecanı”, kendinin kimin tahliye edilmesini istediğini unutarak, MHP’ye sataşarak prim yapacağını sanıyor. Geçtiğimiz günlerde, gündemdeki bazı konuları T24’ten Murat Sabuncu’ya değerlendiren Ali Babacan, MHP’yi hedef alarak “İktidarın küçük ortağının bu düzenlemeyle ilgili kendilerine özel talepleri olduğu bir gerçek. Bu düzenleme onların perspektifiyle yapılmış bir düzenleme. Geniş bir perspektiften baktığımızda, insanların özgürlük hakkından, adaletten söz ediyorsak bunun dar parti çıkarlarına, onların yakın çevresinin çıkarlarına yönelik bir düzenleme olması kabul edilemez” açıklamasında bulunmuş…

“Özel talep” diyerek herhalde Alaattin Çakıcı’yı işaret ediyor. Ama Ali Bebecan’a batan herhalde PKK’lıların, FETÖ’cülerin serbest bırakılmaması olmuştur. Çünkü kendisinin terörist Demirtaş’a, her türlü karanlık işlerin içindeki isim Osman Kavala’ya, terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP’lilere karşı özel bir ilgisi ve hayranlığı vardır.

Bir röportajında bu hayranlığını “Tutuksuz yargılanmalılar. Demirtaş’ın temsil ettiği siyasi çizginin önü ne kadar açık olursa, siyaset içinde olursa Türkiye için o kadar faydalıdır. Kavala herkesin tanıdığı bir isim, ne yaptığı belli. Ben şahsen tutuksuz yargılamadan yanayım” sözleriyle alenen belli etmiştir.

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan görevden alınmış HDP’li belediye başkanlarına da “Seçilmiş bir insanı görevinden alabilecek bir gücün sadece ve sadece hukuktan güç alan bağımsız yargıda olması lazım. Çünkü halkın iradesi demokrasilerdeki en önemli güç” diyerek sahip çıkmıştır.

Alenen terör örgütü PKK’ya hizmet eden, “Bizim için tek ölçü Öcalan” diyen Pervin Buldan’a ve Sezai Temelli’ye “Sayın Pervin Buldan ve Sayın Sezai Temelli, Halkların Demokratik Partisinin 4’üncü Olağan Büyük Kongresine davetiniz için teşekkür ederim. Kongrede alacağınız kararların ülkemizin demokrasisine ve toplumumuzun huzuruna katkı vermesini ümit ediyorum. Bu vesileyle selamlarımı iletiyor, kongrenizin hayırlı olmasını diliyorum” mesajını gönderen Ali Babacan, sevdalısı olduklarına infaz yasasından “DEVA” sağlayamayınca, MHP’ye sataşarak “veba” saçmaya çalışıyor.

Bir Ali Babacan’ın MHP üzerinden laf vurduğu Alaattin Çakıcı’ya bakın, bir de yine Ali Babacan’ın tahliyesini istedikleri terörist Demirtaş ve her türlü bölücü tezgâhın arkasındaki “Kızıl Soros” lakaplı Osman Kavala’ya…

Ali Babacan’ın CHP’nin önünü açmak için kurduğu “tırtıklama” partisi herhalde iktidara gelse ne kadar PKK’lı, FETÖ’cü varsa hepsini cezaevinden çıkaracaktır.

“İktidarın küçük ortağı” imiş… Bak sen CHP’nin yolunu açmak için kurulan “tırtıl” partisine…

Hadi MHP, Alaattin Çakıcı’yı devlete hizmetleri üzerinden, Alaattin Çakıcı’nın hastalıkları üzerinden, Alaattin Çakıcı’nın sol örgütler tarafından öldürülen Ülkücü şehit babası Ali Çakıcı üzerinden sahip çıkıyor. Sen, terörist Demirtaş’ın tahliyesini ve siyasi çizgisinin önünü açmayı neye göre istiyorsun?

Sen ne diyeceksin Ali Bebecan?

“Selahattin Demirtaş da hendek-çukur olaylarında teröristlere “Şanlı direniş gösteriyorlar” diye verdiği destekle 793 asker ve polisimizin şehit edilmesinde azmettirici diye mi sahip çıkacaksın?

“Selahattin Demirtaş, daha Apo’nun heykelini dikecek” diye mi sahip çıkacaksın?

Kobani olaylarında HDP’lileri Türkiye’de sokağa döküp, 52 kişinin ölümünden sorumlu olduğu için Selahattin Demirtaş’ı tahliye edin mi diyeceksin?

Terörle mücadele eden askerimize, polisimize “Siz ancak bu toprakların kanalizasyonunu temizlersiniz” diye yine hakaretler etmesi için mi tahliyesini isteyeceksin?

“Biz, PKK’yı silahlı terör örgütü olarak değil, halk hareketi olarak görüyoruz” dediği için Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyoruz mu diyeceksin?

Geviş getirip durma Ali Babacan… Net konuş…. Kıyaslamalarını tam yap!

MHP kimlerin infaz yasasından yararlanmasını istedi, sen kimlerin yararlanmasını istedin Ali Babacan?

PKK-HDP aşkıyla yola çıktın. Senin derdin millete “DEVA” getirmek değil, “VEBA” getirmektir. “Tırtıklama” partinin amacı da, hedefi de ortadadır. Ha gayret, CHP’nin gözüne gireceksin. Meral ablana da söyle “gönderebilirim” dediği 5-10 vekili yollasın ki, veba getirme projeleriniz hızlansın…

Ali Babacan, terörist Demirtaş tahliye edilmiyorsa, siz gidip yanına yatsanız nasıl olur?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.