Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Siyaset pervanesi olan hayırsız evlat, onursuz koca!

Reha Muhtar, Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaparken, ”Dönekler” başlıklı bir yazı yazmış ve yazının giriş bölümünde şu cümleleri kurmuştu.

“Dönekler, döndükleri şeylere karşı çok sinirlidirler... Dönekler, döndükleri şeylere herkesin tepkisinden daha fazla tepki duyarlar... Dönekler, döndükleri davadan kendi küçük çıkarları için dönmediklerini anlatmak için, döndükleri şeylere sürekli küfrederler...”

Bu sözleri, birçok dönekle ilgili yazımda hatırlatmıştım. Siyaset pervanesi Yaşar Okuyan isimli dönek de yıllardır bu sözlere uygun bir karakter ortaya koyuyor. 70 yaşında ama bunca yıl ahlak kavramı ile tanışamamış… Yaşar Okuyan yıllardır dolap beygiri gibi dönüp duruyor. Ama kendisi aslında Tandoğan’da anırması beklenen eşek cinsinden… Bu döneğin siyaset pervanesi gibi gezdiği partiler şunlar: MHP, ANAP, DYP, Hürriyet ve Değişim Partisi, Halkın Yükselişi Partisi, HÜR Parti, Vatan Partisi ve CHP…

CHP ve HDP şimdi tek vücut olsa da CHP’den sonra bu döneğin gideceği yer HDP olacaktır. Çünkü Kandil’e doğru koca poposunu döndürdüğü aşikâr… MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, Ekrem İmamoğlu denilen Demirtaş aşığı, HDP sevdalısı çapsızı eleştirmesine “Kasetin var mı?” şeklinde bir ahlaksızlık gösteren Yaşar Okuyan’da ahlak hiç olmadığı gibi, akıl kırıntısı da hiç kalmamıştır. Sekiz parti değiştiren, günlük, haftalık, aylık sürekli fikirleri değişen, Tandoğan’da anırması beklenen bu siyaset eşeği hem suçlu hem de şimdi mağduru oynamaya çalışıyor.

PKK’nın siyasi temsilcisi haline gelen CHP’ye kendini ispat etmek için sürekli MHP’ye saldıran bu ahlaksıza, MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu cevabı öyle bir verdi ki, söz verdiği halde Tandoğan’da anırmayan Yaşar Okuyan, Halk Tv’de anırırken görüldü. Hali de “Arsızın g. tüne kazığı sokmuşlar, aman bu çıtırtı nereden geliyor” durumu gibiydi. Çıkmış Halk Tv’ye “Anama, karıma hakaret etti” diyor.

“Küfür ettiği anam” diye neredeyse ağlayacak… E adama demezler mi Yaşarcık? “Ey Yaşar Okuyan sen ananı, karını sokakta mı buldun ki, başkasının namusuyla oynuyorsun?”

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi diye “Kasetin mi var?”diyen ahlaksız, haysiyetsiz adam, Ekrem İmamoğlu kim ulan?

Bu çapsızlar için neden anana, karına durduk yere sövdürüyorsun milleti? Sırf CHP’nin ihanetlerini, pisliklerini eleştirdi diye “Devlet Bahçeli kasetin mi var?” diye iğrençleşen ahlaksız, sen bu ahlaksızlığı yapmasan senin ananı kim tanır, karını kim tanır?

Bir insan bu kadar mı yüzsüz olur? Hem ahlaksızlığı yap, hem televizyona çık elinde ananın fotoğrafı ile mağdur rolleri oynamak için anırıp dur! O senin anansa, Devlet Bahçeli de milyonlarca ülkücünün manevi babası değil mi?

Hepimizin beyefendiliği ve nezaketiyle tanıdığı MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu’nu bile bu derecede çıldırma haline getirdiysen, sen yaptığın ahlaksızlığı niçin sorgulamıyorsun?

Halk Tv’de anırırken diyor ki: “Anama, karıma sövdüğü için tüm akrabalarım namus için ayağa kalktı. Bizde namus önemlidir.”

Bak sen müptezele! Namus çok önemliymiş… Şimdi milyonlarca ülkücüden biri seni yolda görse ve liderinin namusuna yaptığın alçaklığın hesabını sorsa ne diyeceksin? İnsanların namusu sokak ortasında bulunmadı. Hele hele bu milyonlarca mensubu olan bir hareketin liderinin namusu konu ise, bin kere düşüneceksin. Eğer birilerinin namusu ile oynuyorsanız, kendi aile namusunuzu pazarlayan pezevenk durumuna düşersiniz. Namuslu insanlar için namus kavramı önemlidir. Ülkücüler seni Tandoğan’da anırtmaktan vazgeçip, yağlı kazığı bir tarafına monte ederlerse ne diyeceksin Yaşar Okuyan?

O zaman da “Ses nereden geliyor” dersin herhalde! Yaşar Okuyan isimli ahlaksız sen o anaya layık evlat olsan, eşine layık koca olsan zaten insanların namusuyla bu derece oynama haysiyetsizliğini göstermezsin…

70 yaşındaki adamsın, hiç mi Allah korkun yok, hiç mi kuldan utanmıyorsun? Ekrem İmamoğlu gibi bir çapsız için, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin namusuna dil uzatıyorsan bunun bedelini elbette ödersin. Kendini rezil ederek başladın bedelini ödemeye… Ekrem İmamoğlu’yla kasetin mi var ki, onu eleştirince kudurdun? Kandil’in mağaralarında PKK’nın, Pensilvanya’nın şatolarında FETÖ’nün elinde kasetin mi var ki, onların siyasi sözcüsü olan CHP’ye katıldın?

Senin nasıl bir kasetin var ki, sana sekiz parti değiştirdiler? Senin nasıl bir kasetin var ki, daha bir-iki yıl önce “Tayyip Erdoğan, PKK ve FETÖ ile mücadele ediyor. Ben Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirtmem” ve PKK mücadelesini işaret ederek “Tayyip Erdoğan’ın oyu yüzde 60 olur ve Yaşar Okuyan da çıkar, Erdoğan’a oy verir. Veririm kardeşim.” derken, şimdi milli konularda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veriyor diye MHP lideri Devlet Bahçeli’ye böyle iftiralar atabiliyorsun?

Sen gerçekten nasıl bir siyasi yaratıksın? MHP ve lideri Devlet Bahçeli ile derdin nedir? Seni bu kadar alçalmaya kim zorluyor? Çukur bir adamsın ve git gide daha çok çukurlaşıyorsun Yaşar Okuyan. Seni bir çukura gömdüklerinde arkanda sadece anasına küfür ettiren hayırsız evlat, karısına küfür ettiren onursuz koca sıfatını bırakacaksın… Siyaset olarak da zaten döneklikten başka bir şey bırakamayacaksın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR