Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

TERÖRİSTBAŞI APO'NUN PROJESİNE SAHİP ÇIKANLAR

"Ailenizden bir kişinin mutlaka HDP'ye oy vermesini sağlayın. HDP'nin barajı geçmemesi durumunda Millet İttifakı'na verdiğiniz oylar seçilenlerin vekil maaşı alması dışında bir işe yaramaz. Bu gerçeği bilin, adımınızı ona göre atın."

Bu cümleler, CHP Strateji Geliştirme Komisyon Başkanı Fidel Okan'a ait. Zaten CHP'nin yaptığı en büyük stratejik hamle 7 Haziran seçimlerinden bu yana HDP'ye bakıcılık yapmak ve Fidel Okan isimli fikir dansözünü böyle bir komisyona başkan yapmaktır.

CHP, Fidel Okan'ı bu göreve getirmeden öncede HDP ile yatıp, HDP ile kalkıyordu. Fidel Okan'ın ürettiği yeni bir strateji değil yani…

7 Haziran 2015 seçimlerinde, MHP'yi ikna etse HDP ile koalisyon bile kuracaktı. MHP kendine yakışanı yaparak, bu şerefsiz teklifi CHP'ye haddini bildirerek ret etmişti.

O seçimlerde, CHP Genel Başkan yardımcıları bile "barajı aşsın" diye ailece HDP'ye bile oy vermişti. Bunu utanmadan, yüzleri kızarmadan açık açık itiraf etmişlerdi.

O günden bu güne CHP'yi HDP ruhuyla yönetiyorlar. CHP içinde HDP'ye, PKK'ya sahip çıkmayan neredeyse yok gibidir.

HDP ve terör örgütü PKK nerde sıkışırsa ilk yardım çantası CHP anında yetişmektedir.

PKK'lı Selahattin Demirtaş "HDP Öcalan'ın Projesidir" diyerek, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık "HDP projesinin mimarı Önder Apo'dur" diyerek HDP'nin hangi kanlı el tarafından kurulduğu açıkça ifade etmişlerdi. İşte bu yüzden, HDP'yi ve yöneticilerini siyaset projesi olarak kullanan kim varsa teröristbaşı Öcalan'ın ve terör örgütü PKK'nın yoldaşıdır.

CHP işte bu yoldaşlığın başaktörü durumundadır. İttifak yaptığı İP ve SP ise bu konuda CHP yancılığı yaparak HDP'ye ve yöneticilerine sahip çıkmaktadır.

CHP öyle bir bulaşıcı hastalık taşıyor ki, düşünsenize MHP'de iken PKK'lı Selahattin Demirtaş'a "Apo'nun heykellerini dikeceğiz" dediği için "Ey gafiller Abdullah Öcalan'ın heykelini yapacakmışsınız. Yapın da görelim. Heykeli yapan o elleri kırarız. Bu irade o elleri kırar" diyen CHP yancısı Meral Akşener bile şimdi "Sayın Demirtaş'lı" başlayan cümlelerle CHP ve HDP'ye yaranmak için açık açık PKK'lı Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istemektedir.

FETÖ'nün MHP üzerinde operasyon yaptığı dönem, Fidel Okan'ın desteklediği kişinin Meral Akşener olması da bugün zihniyet ortaklıklarını göstermektedir. Her iki isim, bugün CHP ortak noktasında ve HDP projesinde birleşmiştir.

CHP'nin zihniyeti ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HDP-Demirtaş diyor başka bir şey demiyor.

İP'in zihniyeti ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, HDP-Demirtaş diyor başka bir şey demiyor.

SP zihniyeti ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, HDP-Demirtaş diyor başka bir şey demiyor.

Onbinlerce masumun, askerin, polisin katili terör örgütü PKK'yı HDP ve Demirtaş üzerinden aklamaya çalışıyorlar.

Mitinglerinde garip garip sesler çıkaran Meral Akşener, utanmadan sıkılmadan "Sayın Demirtaş sanık, sayın Demirtaş hükümlü değil. Sayın Demirtaş'ın adaylığını YSK kabul etti. Dolayısıyla eşit şartlarda cumhurbaşkanlığı adaylığı kampanyasını yapmalıdır. Diyelim ki bu kampanya bitti, sayın Demirtaş beraat etti. Türkiye bunu nasıl anlatabilir. Bunun yanlışlığını en başından itibaren söyledim. Aynı fikrim de devam ediyor" diyerek PKK'lı Selahattin Demirtaş'ı kurtarmaya çalışıyor.

Utanmaz kadın, "HDP terör eylemlerine bu kadar destek veren birini Cumhurbaşkanı adayı göstereceğine en azından sicili daha temiz birini aday gösterseydi" diyeceği yerde Sayın Demirtaş papağanlığı yapıyor. Demirtaş'ın beraat etmesinden bahsediyor. Eli kanlı PKK'lı Demirtaş'ı serbest bırakacak yargı düzeninin de, onu serbest bırakma çağrısı yapanın da Allah belasını versin.

Kobani olaylarındaki kışkırtıcı rolü, Hendek olaylarında terör örgütü PKK'ya destek verip, TSK'yı aşağılama rolü, İmralı ve Kandil hattında terör meşrulaştırma rolü, terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık rolü ortada iken böyle birine nasıl sahip çıkabiliyorlar akıl alacak gibi değil…

Atatürk'ün kurduğu CHP'nin hali, MHP'den ayrılıp parti kuranların hali, nasıl projelerin kucaklarına düştüklerini gösteriyor.

Türkiye'yi bölmek isteyenlere, asker, polis katillerine sahip çıkmak için birbiriyle yarışıyorlar.

CHP'li, İP'li, SP'li yöneticiler tüm oylarınızı götürüp HDP'ye vermezseniz sizden ala karaktersiz de yoktur. Oyunuzu HDP'ye verin ki, genel başkanlarınız rahatlasın, böylece HDP kurtulsun…

Size ne desek az da. Biz yine de ölçüyü koruyup susalım…

Nihat Genç ölçüyü kaçırıp, hepinizi tatmin etmiş zaten… Doymadıysanız o zaman söyleyin, biz de takviye yapalım…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.