Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

YPG'nin tasmalı destekçisi Ahmet Nesin!

Aziz Nesin’in oğlu Ahmet Nesin’i kim dürtüyorsa köşe yazarlığı yaptığı haber sayfasında seri yazılarla sürekli MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapıyor. Önce terör örgütü ilan ettiği MHP’yi Başbuğ Türkeş’ten bugüne kadar alarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi de terör örgütü yönetmekle suçladı. Kendisi açıkça PKK-YPG sevdalısı olduğu halde Ülkücü Hareketin mensuplarına terörist sıfatı verdi. Bu alçaklığına yönelik cevabı “Ahmet Nesin Sen Nesin?” başlıklı yazımda vermiştim.

MHP üzerinde hala ahmakça yorumlar yapmaya devam ediyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sosyal medya konusundaki duruşunu ve kararlılığını “Bozkurt’tan kuyruk sallayan kurta dönüşmek” başlıklı bir yazıyla eleştirmeye kalkmış… Yazının içindeki her cümle ahmaklığından birer eser olmuş… Bir yazıda bu kadar mı mantık hatası olur, bu kadar mı saçmalık yığını olur?

Tasması PKK’da olan Ahmet Nesin hepsini birden başarmış…

Baştan başlayarak gidelim.

Ahmet Nesin diyor ki; “Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra Devlet Bahçeli başkan olunca ilk açıklamaları gençlerin beyaz çorap giymemeleri ve bıyıklarını düzeltmeleri olmuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ülkücülere genelleme böylesine bir talimatı olmadı. Bu konular sadece 18 Nisan 1999 tarihinde gerçekleşen seçimler öncesi MHP’nin ARGE okulunda milletvekili ve belediye başkan adaylarına verilen Adabı Muaşeret: Görgü Kuralları dersidir. Milletvekili, Belediye Başkanı olarak topluma önderlik edecek, halkı yönetecek kişilerin giyinme, davranış, konuşma ve nezaket kuralları adına aldığı bir eğitimdir. Bunun genelleme olarak Ülkücülerle bir alakası yoktur. Hatta bu “Beyaz Çorap” konusu 32. Gün programında MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sorulduğunda “Diyorlar ki; efendim Beyaz Çorap giyene karşı. Neden karşı olalım. İsterse yalınayak gezsin” esprisini yapmıştı.

Ahmet Nesin diyor ki; Öyle dönemler oldu ki, gerek AKP ve Recep Tamam Erdoğan zamanında, gerek öncesi Kürtlerle barış görüşmeleri başladığında MHP’nin oyları hep düştü.

Kafası nasıl dumanlıysa süreçleri, olayları ve sonuçları hep karıştırıyor. Sözde PKK Açılımının en hızlı yapıldığı dönem olan 2011 seçimlerinde MHP %13.01 oy alırken, PKK’lıların en çok öldürüldüğü dönem olan 24 Haziran seçimlerinde % 11.1 oy almıştır. Hani nerede “barış görüşmeleri başladığında MHP’nin oyları düştü” tezinin doğruluğu?

Ahmet Nesin diyor ki; 15 Temmuz darbe gecesinden sonra bambaşka bir Devlet Bahçeli geldi.

Türkiye bir darbe tehlikesi atlatmış, şehitler, gaziler verilmiş, Devlet Bahçeli’nin ne yapması gerekiyordu zevzek? Ülkenin birliği, beraberliği adına bir duruş, terör örgütlerine karşı topyekûn mücadele seni niçin rahatsız ediyor ki? Kaldı ki, birçok yazında 15 Temmuz hain darbe girişiminin FETÖ’cüler tarafından yapılmadığını söyleyerek FETÖ aklaması yapan birisin… Devlet Bahçeli’nin Cumhur ittifakında Türkiye’ye karşı yaptığı yanlış nedir? Terör örgütlerine karşı yapılan Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı Operasyonlarında dirayetli duruşu mu seni rahatsız eden? Bu operasyonlarda öldürülen binlerce YPG’li terörist dostun yürek acın değil mi? MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Afrin yıkılsın, teröristler yakılsın” haykırışları kulağında çınlıyor değil mi?

Ahmet Nesin diyor ki; Son olay Bahçeli’nin neden bu duruma geldiğinin en güzel örneği esasında. Esra ve Berat Albayrak’ın bir çocukları oldu, yani Erdoğan 8. kez dede oldu. Birkaç kişi bilhassa Esra Erdoğan’a ağır yazılar yazdı. Bu olay Erdoğan’ın çok ağırına gitti ve kendisini çok iyi anlıyorum. Ancak ülke yönetince böyle şeyler oluyor ve sorunu da ülke yöneten birisi olarak çözmelisiniz. Oysa Erdoğan tam bir lümpen kişilikli olduğundan fevri davranıp “Kapatırım leynnnnn” diye kükredi. Sen misin kükreyen, Devlet Bahçeli hemen bu emre uydu ve arka arkaya Twitter’ını son kez kullandı ve Türkiye’yi yasa soktu. İşte bunun adı bizim dilimizde yalakalıktır, kuyruk sallamaktır, “Emrin olur ağam”dır ve bu MHP ve Ülkücülerde şimdiye dek görülmüş bir olay değildir.

YPG’nin tasmalısı Ahmet Nesin bu konuda da tam bir saçmalık örneği vermiş… Gerzek madem yazarlık yapıyorsun, olayların sebep ve sonucunu da öğrenerek yazacaksın… Sırf MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı adına terör örgütlerine satılmış beyninle iftira atıp, olayları mecrasından saptırmayacaksın…

Berat Albayrak’ın yeni doğan çocuğu üzerinden sosyal medyada yapılan bazı iğrenç yorumlar tam bir alçaklık da, MHP’nin sosyal medya konusundaki bu duruşunu oraya bağlayıp, bunu da yalakalık olarak yorumlamak ayrı bir alçaklıktır. Bu alçaklık Ahmet Nesin’e de yakışmaktadır.

Terör örgütlerine destek vereceğim diye oradan-oraya koşturan Ahmet Nesin, bu koşuşturmalar içinde hiç mi Türkiye’deki gündemi takip edip, MHP’nin Nisan ayında TBMM’ye verdiği sosyal medya konusundaki kanun teklifini görmedin?

TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi veren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün, sahte hesaplar yüzünden birçok internet kullanıcısının mağduriyet yaşadığını ifade eden ve buna çözüm yolları sunan, tedbirler öneren kanun teklifini okumadın mı?

Yani mesele sadece Berat Albayrak’ın yaşadığı olay mı?

Eğer senin için namus ve şeref kavramları önemliyse, çıkacak olan yasa bu manada senin namusunu, şerefini koruduğu gibi herkesin koruyacaktır. Ama dağlara terörist yapmak için kaçırdıkları çocuklara, kızlara tecavüz eden bir terör örgütünü savunan YPG tasmalı Ahmet Nesin’in namus ve şeref inancı olur mu?

YPG’nin başındaki teröristbaşı Mazlum Kobani’nin sosyal medya sayfasına twitter tarafından mavi tık verilmiş ki, Ahmet Nesin’in namus ve şeref gibi bir derdi olur mu?

YPG tasmalısı Ahmet Nesin, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.” Sözünün anlamını idrak edebilir mi?

MHP, sosyal medyayı kapatmadan yana değil, sosyal medya terörünü önleyecek düzenlemelerden yanadır. YPG yalakası ve tasmalısı Ahmet Nesin bunu anlamıyorsan, zekân buna yetmiyorsa MHP ne yapsın?

Sadece Ahmet Nesin’de değil, onun benzeri olan birçok CHP’lide, HDP’lide, İP’lide bu zekâ probleminin olduğu anlaşılmaktadır. Trollerden şikâyet edenlerin, insanların namusu ve şerefiyle oynayanların önüne geçecek sosyal medya düzenlemesine karşı çıkması, aslında bu işi kimin yaptığını gösteriyor.

Ahmet Nesin, MHP ve Sayın Devlet Bahçeli hakkında senin tasmanı kim tutarak saldırtıyorsa, söyle artık onlara seni yeterince rezil ettiler… Bir de bu saçma sapan yazıları terör örgütü YPG’nin kamplarından mı yazıyorsun? Konum bildir bize…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yıldıray ÇİÇEK Arşivi
SON YAZILAR