CONİ’NİN MÜZAKERECİ KUŞLARI!

Günün “çılgın projesi” Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden!

Tam da günün gelişmelerine, AKP’ye, Saray’a ve dostları Biden’e uygun…

Ama komik olan, belediyenin bu çılgın projesinin Erdoğan onaylarsa yapılacak olması!

AKP’de demokrasi işleri bu noktaya varmış!

O çılgın proje nedense herkesten gizleniyor.

Aslında çılgın değil, Türk düşmanı kesilen, “tel dil Türkçe” diyemeyen, başkent Ankara yerine misafirlerini İstanbul’daki Osmanlı saraylarında ağırlayan, çözümle terörü hortlatıp PKK’yi siyasileştiren AKP’nin “millet” anlayışını ortaya koyan absürt bir proje!(1)

BOP ortağı ABD’li Biden’in İstanbul’da Kürtçüleri toplayıp ders verdiği, PKK ile müzakereye davet ettiği sıralarda…

RTE, 19 Ocak’ta Antalya’ya geliyor. Havalimanı VİP salonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Koreli mimar bir sunum yapıyorlar… AKP milletvekilleri de var…

Tayyip bey, onların “UP Anıtı” dediği ve adı “Birleşmiş Halklar Anıtı” olan projenin sunumunu ilgiyle izlemiş, beğenip detaylandırılmasını istemiş…

Koreli bir mimarın projesiymiş. Antalya’nın turizm simgesi olacak, havadan da görülecekmiş! 2 bölüm halinde ve 100 dönüm araziye yerleşecek ve 48 ayda yapılacakmış!

Şimdi Başkan, projeyi detaylandırarak RTE’nin onayını alabilmek için çalışıyormuş!

İki gerçek ortaya çıkıyor burada:

Birincisi AKP’de artık “tek karar verici” Saray!

İkincisi, “birleşmiş halklar” ne demek ve hangi halkları temsil ediyor?

Dağlardan taşlardan “Ne mutlu Türküm diyene”yi silip milleti 36 etnik parçaya bölen AKP’nin niyeti, yeni anayasa ve nihai hedef başkanlık sistemi ile “Yeni Türkiye” adıyla halklardan oluşan bir devlet kurmak, sözde Kürdistan eyaletine izin vermek mi?

Halkın karşısında asıp keserek teröristle ve HDP’yle asla görüşmeyeceğini beyan edip Kürtçü bölücü Zana’yla görüşebileceğini açıklayacak kadar ikilemdeler…

Türkiye’de “Birleşmiş Halklar Anıtı” yapacak ve Biden’e İstanbul’da PKK sevicilerle toplantı yapmasına izin verecek seviyeye ulaşan bu zihniyete dur diyecek tek parti MHP’dir ve MHP, Biden’in çağrısına “hayır” diyerek milli duruşunu göstermiştir!

AKP, CHP ve HDP’li milletvekillerini İstanbul’da yuvarlak masaya toplayan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ‘başkanlık sistemi’ için “Meclis kendi gücünün farkına varmalı” diyor.

Biden, AKP’den Galip Ensarioğlu ve Orhan Miroğlu, CHP’den Sezgin Tanrıkulu ve Fikri Sağlar, HDP’den Leyla Zana, Ayhan Bilgen ve Altan Tan’ın katıldığı toplantıda PKK ve PYD’nin birbirinden ayrı değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor, hem “PKK terör örgütüdür” diyor hem de çözüm sürecini yeniden başlatın, Kürtlerin demokratik taleplerini karşılayın diyor…

Coni’ye göre dünyanın en önemli sorunu IŞİD’miş! Türkiye’nin PKK sorunu önemli değil, zaten PKK’nin Suriye kolu PYD de onların taşeronu olduğuna göre!

Irak’ta Müslüman kadınların ırzına geçen Conilere dua eden bu Conilerin müzakereci kuşları, yakında İmralı’yla yine görüşmelere başlar, bebek katiline övgüler düzer.

Yani Türk Milletinin tek güveneceği kale yine MHP’den başkası değil!

Türklüğün ümidi yine Coni’lerle asla müzakere etmeyen MHP!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Deniz ÖZKÖK Arşivi
SON YAZILAR