İŞBİRLİKÇİLERDEN İNCİLER!

“Ben de Ülkücüyüm! Ben de Türk milliyetçisiyim!” (Anayasanın ilk dört maddesi değişebilir diyen parti lideri)

*

“MHP, 7 Haziran’da CHP’nin önerisini iyi değerlendirmeli idi.” (Kendini MHP’li sanan eski bir il yöneticisi)

*

“Cumhurbaşkanlığı sistemi İslama aykırı!” (PKK sevici partinin lideri)

*

“Yayınladığı video ile anayasa değişikliği teklifine ‘Evet’ diyen ünlü pop müziği sanatçısı Murat Boz, ‘hayırsız evlat’ çıktı.” (Y-CHP’li bir vekil)

*

“CHP ve HDP bile vatana ihanet etmiyorlar!” (kendini ülkücü sanan bir tarihçi vekil)

*

“Ülkücülerden ikinci Cumhuriyetçi çıkmaz!”(Kurultayların sandalye fırlatıcısı ve Perinçek TV aktörü bir eski ocakçı)

*

“Ülkücü Hareket, geçmişi kirli hiçbir tek adamın figüranı olamaz.” (Arada bir MHP’ye genel başkan adayı olan işadamı)

*

“OHAL döneminde referandum yanlış” (arada bir parti genel başkanlığı yapan eski emniyet müdürü)

*

“Bay Devlet Bahçeli, bildiğim kadarıyla sen ‘Türk milliyetçisi’ olan bir partinin genel başkanısın. Allah rızası için söyle, şimdi MHP olarak işbirliği yaptığınız, destek verdiğiniz iktidar partisinin ‘Türklükle’ uzaktan yakından ilgisi var mıdır?” (Magazin pazarlamacısı Rahmi’nin gazetesinde yazan müzmin Bahçeli muhalifi köşe yazarı)

*

“2010'daki anayasa değişikliği referandumu ile HSYK'da 10 asıl 6 yedek üyenin adli ve idari yargı hâkimleri arasında yapılan oylama ile seçilmesi yöntemi getirilmişti. O gün MHP referandumda en sert tepkiyi göstermiş ve ‘hayır’ demişti. Aslında bu konuda yapılan değişiklik MHP'nin o günkü eleştirilerinin doğruluğunu da kanıtlıyor. Zira yargıdaki paralel yapılanmaların bu değişiklikle arttığı belirtiliyor.” (Fitneçağ’ın yazarı Kürşat)

*

“Hayırlı cumalar dilerim… ‘Hayırlı’ demişken aklıma geldi, eskiden her doğan çocuğa “Allah analı babalı büyütsün,vatana millete hayırlı bir evlat eylesin” derdi büyükler… Ne doğruymuş, ne güzelmiş… “Vatana millete hayırlı evlat nasıl olur” deyince Mustafa Kemal’i düşünürünüm, hepimiz binde birini yapabilsek, Türkiyemin önünde kimse duramaz, kimse bize zincir vuramaz. Allah hepimize “hayırlı bir evlat” olmayı, “hayırlı evlatlar yetiştirmeyi” nasip etsin.” (Artist Berna)

            *

“MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ülkücülere çok ağır hakaretlerde bulunarak 'Hayır' diyen Ülkücülere "testiciler, paketçiler, gecekonducular" ifadelerini kullanandı.” (Fitneçağ)

*

“Bahçeli-Halaçoğlu görüşmesi ile ilgili kulislerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Yusuf Halaçoğlu’na Başkanlık ve anayasa değişikliği konusundaki “hayır” yaklaşımı nedeniyle istifasını sunmasına gerek olmadığını, eğer Anayasa değişikliği paketi TBMM’de veya referandumda geçmezse kendisinin istifa edeceğini söylediği ifade ediliyor.” (S.OĞAN’ın asparagas haber sitesi)

*

Ey, kaos işbirlikçileri!

Bütün mesele Bahçeli…

Bütün mesele MHP’deki koltuk…

Bütün mesele ipleri eline alan Bahçeli…

“Cumhurbaşkanını halkın seçmesi” için 2007’de anayasa değişikliği yapan CHP iken, arsızca MHP’ye yüklenenler aklını başına toplasın…

Erdoğan’ı Başbakan yapan da, Saray’a koşa koşa ilk giden de CHP’dir!

Ne yaparsanız yapın ey işbirlikçiler, eskiler, müsveddeler, partisiz kalmışlar, Türkiye Cumhuriyeti Türklerindir ve ilelebet payidar kalacaktır.

Devlet için, millet için, istiklal ve istikbalimiz için “evet”!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.