KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDİYORUM

 

Mübarek günlere doğru...

Aziz Milletimiz varoluş Günü'nden bugüne bizlere üstün bir Medeniyet, üstün bir Ahlak, üstün bir Kültür, üstün bir Töre ve doğrudan doğru üstün bir İmân miras bıraktı.

Bizler, yani Türk milletinin geleceği uğruna bu üstün vasıfları miras bırakabilmek için, yaşadıkları Topraklarda veya göç zorunluluğunda kendi hayatlarını yardan ve serden geçerek Kurban ettiler. Kendilerini Hz. İbrahim’in Allah'a adadığı Kurban gibi düşünerek, bu yola Baş koydular.

Ülkücüler! Ahde vefasızlık imansızlıktır. Onların yolu yolumuzdur. Bu kutlu Kervanda yürüyenler! Ülkenin gidişatı meçhul. Geleceği karanlık.

Bizlerden Kurban olur mu sorusuna "Evelallah, başımız Hak yoluna fedâ" diyebildiğimiz gün, bize zaten hergün Bayram'dır. Bunun hissiyatı bile düşlere aydınlık getirir.

Nasıl sesleniyor bize Adaklık türküsü:

Al Bayrak'tır Anayurdun Gelini,
Bu Canı Vatan'a adadım Anne,
On iki yaşımda ettim yemini,
Bu Canı Vatan'a adadım Anne.

Yar saçına düğümlenmiş Gül gibi,
Yıllar Yılı Meyve veren Dal gibi,
Zarf Üstüne mühürlenmiş Pul gibi,
Bu Canı Vatan'a adadım Anne.

Atalarımızın, Ülkü Devlerimizin ve Başbuğlarımız yolunda yürümek ne kutlu ne mutludur. Allah onlardan razı olsun ve onlara Rahmet eylesin ve bizleri onların yolunda kılsın.

Üzerine vacib düşenlerin Kurbanları, Allah'ın emirleri üzerine ikâme olsun. Rabbim şimdiden Kurbanlarınızı kabûl eylesin. İki Cihan Peygamberi Hz. Muhammed'e (sav) Selat ve Selam olsun.

HAYIRLI VAKİTLER DİLİYORUM SAYGI SEVGİ MUHABBETLE SELAMLIYORUM! VARLIĞINIZ EBED OLSUN!

 

 Deniz ÖZKÖK

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.