Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

Medyanın Sebep Olduğu Katliamlar!

6-7 Eylül 1955 olayları:
Medyada çıkan " Atatürk'ün Selanik’te doğduğu ev Rumlar tarafından bombalandı" haberi.
Sonuç halk İstanbul’da Rumlara saldırdı. Rumlara ait, evler, işyerleri, kiliseler yakıldı. En az 30 vatandaşımız vefat etti. Rumların büyük bir kısmı ülkeden kaçmak zorunda kaldı.
Haber yalandı!

19-26 Aralık 1978 Maraş Olayları;
Medyada çıkan " Yozgat’ta Aleviler Camiyi yaktı " haberi.
Sonuç; Halk bazı gruplarında kışkırtmasıyla Maraş’ta Alevi vatandaşlara saldırdı. En az 150 vatandaşımız hayatını kaybetti. 12 Eylül ihtilali sonrası, bu olay bahanesiyle alakasız 22 kişi idam cezası aldı. Bir kısmı infaz edildi.
Haber yalandı!

6-7 Ekim 2014 Kobani Provakasyonu
Medyada çıkan Tayyip Erdoğan’a atfedilen " Kobani düştü, düşüyor " haberi ve " Kobaniden Türkiye’ye geçmek isteyenler engelleniyor " provakasyonu Doğu ve Güneydoğuda bir çok şehirde halk sokağa çıktı. İşyerleri yağmalandı, arabalar yakıldı 46 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Birinci haber çarpıtma, ikincisi yalandı!

10 Nisan 2020 " Sokağa Çıkma Yasağı "
30 + 1 Şehirde " Sokağa Çıkma Yasağını " medyadan " son dakika haberi " olarak aldık. Haberin içeriği verilmeden, genelgenin tamamı okunmadan sadece sansasyonel olacak kısım paylaşıldı.  Halk medyaya bolca malzeme verdi. önümüzdeki  günlerde konuşulacak konular belli. Bilançosu 10-15 gün sonra ortaya çıkacak, bu sayede Covid19 kaç kişiye bulaştı? 20 gündür verilen emekler nasıl berheva oldu göreceğiz. Tabi yeni uzmanlarımız türeyecek, ekranlar şenlenecek. Peki ne fayda?  Kimimiz dürüst, başarılı işler  yapan Süleyman soylu gibi Suçlanacak birilerini bulacağız, kimimiz hükümeti suçlayacak, kimimiz halkın cahilliğine vurgu yapacağız. Kimse medyanın abartmasını görmeyecek. Öyle ya medya haber kanalımız, fikirlerini özgürce ifade eden uzmanlarımız! Halkı nereye sürükledikleri hesaplanıyor mu? Toplumda yaratılan korkunun Virüsün etkisinden büyük olduğu umurlarında mı! Hayır, medyanın ilgilendiği şu " benim programım ne kadar reyting aldı"...

Lütfen Medyanın Özellikle sosyal Medyanın çarpıtmalarına, abartmalarına, yalanlarına kanmayalım. Süleyman Soylu bu ülkenin yumruğudur. Öyle üç beş kendini bilmezin yazdıkları, çizdiklerine kanacak değiliz. Bu Millet Sevdiği Adamı Yedirmez ! Herkese Ders Vatan Hainlerine ise Kapak olsun.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.