Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

SUÇLU, ONU ZORLA ÇALIŞTIRAN PATRON DOĞU PERİNÇEK!

Adı Sabahaddin Önkibar… 

Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı, Ulusal Kanal'ın da ise program yapıyor. Ben ona kısaca "müptezel" diyordum. Ama artık demiyorum. Hatta bugüne kadar dediğim içinde toplum önünde özür diliyorum. Çünkü kendimi hasta bir adamın zafiyetleri üzerinden dalga geçmiş gibi hissediyorum. Artık kesin bir kanaat getirdim ki, bu adamın tedavi görmesini gerektirecek büyük bir hastalığı var. Şifaya, duaya ve iyi bir doktora ihtiyacı günden güne artıyor. Allah kimseyi onun haline düşürmesin…

Olayları karıştırıyor, kişileri karıştırıyor. Bir olay hakkında yazdığını, daha sonra bir daha yazdığında tamamen farklılaştırıyor. Onun iftiralarını, yalanlarını, ikiyüzlülüklerini hep deşifre ettim diye seviniyordum. Meğerse adamın ciddi bir rahatsızlığı varmış… Hasta bir adam, normal sağlıklı bir insan gibi davranabilir mi? Bunu zamanında düşünemedik. Ama şimdi sonuç olarak düşünebiliyoruz.

Bugüne kadar yazdıklarını karşılaştırmalı okuyun. Direkt "Allah şifa versin" diye duaya geçersiniz… MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye, MHP'li yöneticilere, Ülkücülere, bizlere iftira ve yalanlarla saldırınca, biz de  "bunları şuuru yerinde yapıyor" diye değerlendirip, ağzımıza geleni söylüyor, kalemimize geleni yazıyorduk. Artık kesin olarak inandım ki, bunun yazdıkları gerçekten sağlığı yerinde bir adamın yazıları değildir.

Son bir-iki yazısını okuyana kadar hala hastalığı hakkında şüphelerim vardı. Ama okuyunca artık hiçbir şüphem kalmadı. Kesin tedavilik!

Okuduğum yazısındaki cümleleri de şu : Vatan Partisi yöneticisi dostum ünlü yargıç sevgili Turgut Okyay dün bana şunu söyledi:

- "Meral Akşener ve arkadaşları bize yani Vatan Partisine katılmalı."

Geçtiğimiz genel seçimde Vatan Partisi'ne oy vermiş milli bir gazeteci olarak bu çağrı bana anlamlı geldi.

Doğruya doğru lideri ve kadroları büyük bedeller ödeyen Vatan Partisi yurtseverliğini tarihe tescil ettiren bir fedakarlar hareketidir.

AKP'den oy koparacağına inandığım Meral Akşener'in Vatan Partisi ile yakınlaşması hem ülke hem de kendisi için yararlı olacaktır."

***

Bu cümleleri okuyunca başka hiçbir şey düşünmeden direkt "Allah şifa versin" dedim.

Çünkü şuurunu, hafızasını yitirdiği anlaşılan bu zavallı adam, 24 Eylül 2015 tarihinde de Meral Akşener'in Fethullah Gülen'le görüşüp siyasi projesinde yer aldığını aynı köşesinde şöyle yazıyordu:

AKŞENER, AYDIN DOĞAN VE BOYDAK!

"Birinci ağızdan dinlediklerimin özeti:

Merkez sağda yeni bir parti için önce Fethullah Gülen, hemen akabinde TÜSİAD harekete geçmiş.

Liderlik teklifi için Abdullah Gül'e hemşerisi ve dostu Memduh Boydak'ı göndermiş.

Boydak, hem TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, hem de Fethullah Gülen Cemaatine çok yakın bir isim...

İNAN KIRAÇ İLE AYDIN DOĞAN

Gül, biraz AKP'li belediyelere satışlar yaparak son dönem büyük zengin olan kardeşi Macit'in üstüne gidilir endişesi, biraz da riski hiç sevmemesinden ötürü her zamanki gibi "Varım ama bekleyelim" demiş!

Fethullah Gülen ve TÜSİAD aynı süreçte Meral Akşener'le de temasa geçmiş.

TÜSİAD, Akşener'e yakın dostu İnan Kıraç'ı göndermiş!

İnan Kıraç'ın çok yakını olan Aydın Doğan da bu projenin merkezindeymiş!

Peşi sıra Cemaat, Meral Hanımı Hocaefendiyle telefonla konuşturmuş!

Hocaefendi Akşener'e, "Ya Bahçeli'ye bayrak açıp MHP'nin başına geç ya da yeni bir parti kur, bütün imkanlarımızla yanınızdayız" demiş.

Akşener, TÜSİAD ve Cemaatten gelen bu teklife hayır dememiş!

Derken bütün bu gizli görüşmeler devlet tarafından öğrenilip sızdırılmış."

***  

2015'de "Fethullah Gülen'in siyasi projesi" diye kamuoyuna bilgi ver, sonra aynı kişiyi Doğu Perinçek'in partisine davet et!

Yok, eğer "bunları yazan adam hasta değil" diyorsanız, yazılarına bakarak artık FETÖ'nün yeni karargâhı Doğu Perinçek'in Vatan Partisi diyebiliriz! 

Tedavisi yapılması gereken bu adamı, Doğu Perinçek gazete ve televizyonunda zorla mı çalıştırmaktadır?

Doğu Perinçek, böyle bir adamı Vatan Partisi'ne siyasi rant sağlasın diye iftira ve yalan haberler için mi kullanmaktadır?

Doğu Perinçek'te insanlık adına hiç mi vicdan yoktur?

Biz artık hasta olana değil, onu çıkarları için kullananlara kızıyoruz.

HDP'nin genel seçimlerde birinci çıktığı, yerel seçimlerde kazandığı yerlerde açık ara "Hayır" çıktığı halde "HDP Evet Oyu Verdi" diyene normal insan gibi davranmak zaten etik bir davranış olmaz. O yüzden Önkibar gibilerine dua ederek şifa dileyin… Hasta bir adamla asla dalga geçmeyin. Dinimizde de çok büyük günahtır!

Doğu Perinçek'i de onu zorla çalıştırdığı için kınayın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.