Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Terörden yitirdiğimiz canların katilleri ve ortakları, deprem neyinize?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, salı günü gerçekleşen MHP’nin grup toplantısında İzmir’de yaşanan deprem acısı üzerine siyaset üstü tespit ve önerilerde bulunmuştu. Ama Türkiye’deki okuduğunu anlamayan, dinlediğini idrak edemeyen, hokus pokus siyasetiyle halkı kandıracağını sanan, aklınca yalanla propaganda şekillendiren muhalefet, o anlamlı konuşma içinden bile cımbızla cümle seçip “Devlet Bahçeli depremde halkı suçladı” açıklamaları yaptı, bu yönde haberler hazırladılar. Hâlâ da bunu sürdürüyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşması içinde “Keşke, birkaç metrekare fazla pay alma uğruna riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi.“ cümlesini alarak “halkı suçladı” propagandasını yapanlar, konuşmanın geniş hâlinde böyle bir anlam ve amaç olmadığını bildiği hâlde ısrarla tek cümlelik cımbız hamlesi yapmaktadır.

O bölüme ait konuşmanın geniş hâli şu şekilde:

Keşke, birkaç metrekare fazla pay alma uğruna riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi.

Keşke zemin etüdü yapılsaydı, biraz daha fazla kazanmak uğruna; betondan, demirden, harçtan çalan insanlık müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi.

Keşke sağlam yapılmış binaların kolonlarını kesip alan genişleten basit ve ölümcül kurnazlıklara tevessül edilmeseydi.

Keşke uyarılar, hazırlanmış raporlar dikkate alınıp çöken binaların depreme dayanıklı olup olmadığı ta yıllar önce kontrol edilseydi, anbean etkili bir denetim süreci işletilebilseydi.

Ne yazık ki, depremin ağır faturasını mazlumlar ödemiş, suçu günahı olmayan insanlarımızın üzerini beton bloklar örtmüş ve kapatmıştır.

Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır. Geliyorum diyen felakete bu denli sessiz ve hareketsiz kalmak akıl kârı değildir

Nerede, burada halkı suçlayan ifade?

Mazlumlardan, alınmayan önlemlerden, ölümlere üzüntülerinden, keşkelerden bahseden milliyetçi bir lidere “depremde halkı suçladı” iftirası ucuz muhalefetin, ucuz propagandasıdır.

İşin en garip, en tuhaf tarafı ne biliyor musunuz?

Sanki halkın canını, malını düşünüyor gibi MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarını art niyetli yorumlayanların tamamı halkı mayınla, canlı bombayla, kurşunla öldüren terör örgütü PKK ve uzantısı HD(P)KK’ya destek verenlerden oluşmaktadır.

Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, sanatçı bozuntusu Fırat Tanış, Abdullah Gül’ün siyasi oyuncak bebeği Ali Babacan, Deva değil veba dağıtan partinin milletvekili Mustafa Yeneroğlu, bu kara propagandayı yapanların başında geliyor.

Bunların hepsi binlerce kişinin ölümünden sorumlu olan, PKK’lı teröristlerin azmettiricisi olan terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyen ve destekleyen kişiyken, şimdi deprem altında hayatını kaybeden canlarımıza üzüleceğini düşünebiliyor musunuz? Düşünebilen kim varsa Türkiye’nin en ahmakları sıralamasını zorlayacak kişidir.

Terör örgütü PKK öldürürse demokrasi, özgürlük arayışı, HD(P)KK bu terör eylemlerine destek verirse “demokrasi var” çığırtkanlıkları, sonra depremde ölen canlar için timsah gözyaşları dökün…

Sizlerde biraz şeref, haysiyet olsa on binlerce kişinin, askerimizin, polisimizin katili olan terör örgütünün herhangi bir unsuruyla yan yana gelmeye imtina edersiniz. Ama nerede sizde bunu yapabilecek karakter?

Kundakta kurşunlanan bebekler, mayınla öldürülen çocuklar, işçiler, köylüler bunların umurunda olsa terörist Demirtaş’ın terör kemiğini yalar, HDP’nin terör yalını yerler mi?

Bunların hiçbirinin derdi ne halkın canı, ne de malıdır. Bunlar her olayı istismar ederek, sadece ihanetlerine perde çekmeye çalışıyorlar.

Tüm sosyal medya paylaşımlarını HP(P)KK’lıları ve terörist Demirtaş’ı savunmakla doldurmuş olan ve “çete, rüşvet, yolsuzluk” suçlamasıyla geçmişte 5 yıl hapis cezası alan Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan’ın “Ülkeyi batırmasaydınız, insanları işsizliğe, üç kuruş için güvencesiz işlere mahkûm etmeseydiniz kimse o binalarda oturmak zorunda kalmazdı. Yine de siz utanmazlığı bu kadar ele aldıysanız suç bizim.” sözleriyle, utanmadan MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi suçlaması yüzsüzlüğün, aymazlığın ne boyutlara ulaştığını göstermesi açısından önemlidir.

Hele hele elinde on binlerce insanın kanı olan HD(P)KK için “İnsanlık Vaktidir” isimli şarkı seslendiren Fırat Tanış’ın MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerini çarpıtarak yorum yapması, sanki depremde hayatını kaybedenler için çok hassasmış gibi davranması akıl ve mantık işi midir? HD(P)KK’ya destek verip, orada insanlık arayan Fırat Tanış haddini aşan değil, haddini bilen tiyatronu oyna sen…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasını baştan sona okuyun bakalım, sizin yaratmaya çalıştığınız anlam ve amaç nerede var? Bulacağınız sadece vatandaşına üzülen, bundan sonra deprem acılarının yaşanmaması için makul ve mantıklı önerilerde bulunan ve “Kaçak binalar, kaygan zeminler, hırsız müteahhitler, denetim kusurları, tehlikeyi hafife alan düşüncesizlikler, bana bir şey olmaz pervasızlığı çözülmesi gereken öncelikli sorunlar arasındadır.” yorumuyla olayları özetleyerek milletini, halkını korumaya çalışan milliyetçi bir liderin bir duruşu vardır. Ona, bu yöndeki iftiralarınız tutmaz ama sizin terör örgütü uzantılarıyla olan iş birliğiniz apaçık sırıtıyor.

On binlerce kişinin katili olan terör örgütü ve uzantılarıyla iş tutanlar, depremde kaybettiğimiz canları istismar etmeyi bırakın ve sadece bağlı olduğunuz kapılarla ilgili konuşun…

Terörden yitirdiğimiz canlar adına verilecek her hesapta sizin de parmağınız var… Bunu unutmayın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.