Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

KÖTÜ KOKULAR…

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mersin Limanı'nda 1 ton kokainin yakalandığını duyurdu. Bakan Muş, operasyonun Türkiye'de bugüne yapılan en büyük kokain operasyonu olduğunu açıkladı.

            Daha önce yaşananlardan öğrendiğimiz kadarıyla, bu tür uyuşturucu sevkiyatlarında gelen uyuşturucunun bir kısmı bir ihbarla yakalatılıyor. Asıl büyük operasyon henüz onun yakalama heyecanı yaşanırken arkadan götürülüyor. Noor1 gemisini unutmadık. Atina limanında bir ihbarla yakalanan uyuşturucuyu. Ama hemen arkasından Urfi Çetinkaya ve Zindaşti ortaklığıyla Akdeniz’de battığı söylenen gemideki 8 tonluk uyuşturucu örneğinde olduğu gibi.

            Yakalanan bu 1 tonluk kokain hebrci mi?

            Defineciler define araken günlerini aylarını hatta bazen de yıllarını harcayarak kazılar yaparlar. Küçük bir parça ganimet gördüklerinde de bu müjdesi der araştırmalarına iyiden iyiye yoğunlaşırlar.

            Bu da Türkiye’ye sokulmak istenen asıl büyük parti uyuşturucunun bir müjdesi ya da gözden çıkarılan bir kısmı. Önümüzdeki günlerde güney Amerika’dan özellikle de Kolombiya’dan gelen gemiler ne taşıyor araştırılmalı.

            Böyle büyük miktarda uyuşturucu taşıyan ya da ticaretini yapan yapılar önlemlerini almadan bağlantılarını kurmadan böyle bir ticarete kalkışır mı hiç?

            Bizim hayallerini dahi kuramayacağımız miktarda parayı bağlayıp sonrada ya tutarsa diye bu iş yapılmaz. Mutlaka isteyerek yakalattıkları hatta kendilerini ihbar dahi etmiş olabilirler birkaç kurban vererek bu bir tonu kim bilir ne kadar yüklü bir sevkiyat planlanıyor. 

            Tekrar etmekte fayda var. Bağlantılarını kurmadan, kendilerini sağlama almadan böyle bir girişimde bulunmazlaaaaaaar. İki iki döert. Matematik basit.

            DEA (Drug Enforcement Administration – Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi)  bunu mutlaka izliyor ve nereden kimin ne şekilde ne kadar nereye kime götürüldüğünü biliyor. Eğer biliniyor ve Türkiye haberdar edilmiyorsa mevzu başka. Ama eğer hiç bilinmiyor ise de DEA içinde bu uyuşturucu tacirleriyle işbirliği içinde olan insanlar var demektir.

Peki, sadece DEA mi? Limanda bilgisi olan konuyla ilgisi olanlar var mıdır?

Her tarafı kötü kokular sarmakta?

Önümüzdeki günler çok şeylere gebe. Demedi demeyin. Önlemlerimizi alalım. Türkiye uyuşturucu baronlarının cirit atacağı bir ülke değil. Olmayacak. Kimin ne emeli varsa da boşa çıkacak. Burası Muz Cumhuriyeti değil efendiler. 2000 yıllık devlet geleneği olan iktidarda her kim olursa olsun bu devlet geleneğiyle yönetilen ve gelecekte de böyle olacak olan Büyük Türk Devleti.

Ne Mutlu Türküm Diyene….

Lafta değil ha…..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum