Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

MAHALLE YANARKEN SAÇINI TARAYANLAR…

Ortada bir tiyatro gösterisi. İnce hesaplanmış. Psikolojik görsel altyapılarına kadar, kullanılan bütün detaylar bilinçaltı yönlendirmesi yapan bir tiyatro. Oyuncular belli. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Haklı haksız suçlu suçsuz zalim mağdur kavgası yok ortada.

Ortadaki şey her malumun ilanı değil elbette. Bilgi belge ve görüntü sızdırılan bir oyuncu. Cumhurbaşkanımızın çevresindeki riyakârların ipliğini de bir bir pazara çıkarıyor bu yolla. Hem konuşana hem itham edilene haklısın diyen kalitesi yerle yeksan insan müsveddeleri.

Peki amaç ne? Ülkenin Bekasına saldırı. Yani Cumhur İttifakına. Peki ne yolla. Yol belli. MHP ve AKP ittifakına görünüş itibariyle yanlı içten içe karşı olan Erdoğan’ın yanlısı gözüken çapulcu takımı. Kırmızı çizgilerimiz var diyen Dr.Devlet Bahçeli’nin kırmızı çizgilerini bir bir kaşıyan işte bu fitne takımı. Cumhurbaşkanı’nın katıldığı hutbede Atatürk’e hakaret eden hocayı kim ne şekilde oraya nasıl taşıdı? Emekliliği gelmiş devlet memuru yani 25-30 yıllık bir imam devlet büyüğünün karşısında ne konuşup konuşmayacağını bilmiyor mu sizce? Ona o konuşmayı yaptıran kim?

İçimizdeki İrlandalılar bitmedi bitmiyor bitmeyecek gibi gözüküyor? Sedat Peker örneğine gelelim. Peker olayları bu kadar detaylı, saat vererek gün vererek orada bulunan isimleri zikrederek sayıyor ve doğru değilse kafama sıkarım diye iddialarda bulunuyor. Bu adam Milli İstihbarat Teşkilatı’nın başında da bizim mi haberimiz yok. Bu kadar bilgi ve belge (tabi varsa eğer) bu adama nasıl ve kimler tarafından verildi.

Kendi deyimiyle istediği kadar megalomanlığını kullanarak ben Freud okudum Decartes okudum, şunu bunu okudum desin; bu psikolojik ortamı ona hangi güç yada kimler hazırlıyor? Konuştuğu şeyler devletin dahi bilgi konusunda eksik kaldığı ya da ifşa etmeyip gizli kalmasını istediği şeyler. Bu adama hangi güç ne amaçla verdi, veriyor.

Sevin sevmeyin, beğenin beğenmeyin R.Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’dır. Ona söylenen her söz dolayısıyla ülkeye ve millete söylenmiştir. Bu konuşulanlar ülke içinde bir sır değil. Bütün dünyanın gündeminde olan şeyler.

Gerekçesi ne olursa olsun ülkesini bu duruma düşüren nedir, kimdir? ülkeye uluslar arası platformda bu kadar  zarar verenleri alkışlayan keşke daha ağırları gelse diye içten içe haber bekleyenler nedir? Kişisel menfaatleri, siyasi emelleri uğruna Türkiye’yi küçük düşürmeye çalışanları bu mecrada kullananları, kullanılanları, alkışlayanları, alkışlatanları tarih lanetle anacaktır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

Lafta değil ha içtimai hayatta……

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum