Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

SAM AMCANIN UŞAKLARI BİZ SİZE ÜÇ GÖMLEK BÜYÜK GELİRİZ…

         Sam amcanın Körfez ülkeleri üzerindeki hegemonyasını biliyoruz. Suudi Arabistan’dan tutun Birleşik Arap Emirlikleri'ne kadar petrolün olduğu bütün ülkelerle Amerika’nın ilişkilerini bilmekteyiz. Giriş ve çıkışların olağanüstü güvenlik soruşturmalarından sonra olduğunu bildiğimiz BAE Peker’i bile isteye olduğu malumumuz.

         Peker önümüzdeki on beş gün içinde yeni video yayınlayacağını söylüyor. Amerika’nın arka bahçesi olan hatta üssü diyebileceğimiz ülkelerden birinde daha karşımıza çıkarsa şaşırmayalım. Dost ve müttefik (sözüm ona) ABD ve onun cübbeli sarıklı uşakları Türkiye’yi uluslararası arenada itibarsızlaştırmak için ellerindeki bu zatı konuşturmaya devam edecekler.

         Avrupa’da elini kolunu sallayarak gezen Sezgin Baran Korkmaz’ın iki gün önce bir televizyon programına çıkıp devlet büyüklerinin adının geçtiği on milyon Euro gibi paraların döndüğü bir tapeyi elinde bulundurduğu beyanına kadar yakalanmayıp, o konuşmadan hemen birkaç saat sonra Avusturya Hükümetinden tutuklanmasını talep etmesi de manidar değil mi?

         Bizim her fırsatta Arap seviciliği din diye kabullenmemizden dolayı içten içe gizli Arap hayranlığımız olduğu, onların tarih boyunca bizim onlara götürdüğümüz adalet ve imkânlara rağmen her fırsatta bize ihanet etmiş olmalarını ve ediyor olmaları gerçeğini değiştirmemekte.

         Yine bir Arap ihaneti. Hem de din kardeşine karşı kendilerini kene misali sömüren Sam amcalarıyla daha doğrusu sahipleriyle bir işbirliği adı altında.

         Peker’in kısa süreli de olsa susturulması Türkiye Cumhuriyetine karşı bir koz olarak tutulmakta. Nasıl ve ne türlü bir taviz bekleniyor kim bilir?

         Türkiye’ye bunun karşılığında Suriye, Libya konularında dayatma yapılacak mı? Olayın perde arkası önümüzdeki günlerde açığa kavuşacak. İşin acı tarafı bunlara sebebiyet veren şahsın Turan göndermesi yaparak milliyetçilik sloganları atması.

         İmam-ı Şafi hazretlerine cemaatinden birisi şu soruyu sorar. Ahir zamanda iman edenler dostlarını nasıl tanıyacaklar?

         Verdiği cevap dehşet: düşmanlarınızın oklarının çevrildiği yere bakın. Dostlarınız oradadır.

         Arife tarif gereksiz…

         Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum