Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

ÖZEL(L)EŞTİRİ…

         Sol cenahın yazar takımına bakıyorum. Haber sunucularına, haber yorumcularına. Yetişmiş elemanlar. Eğitim almışlar. Kullandıkları dil. Seçtikleri kelimeler. Tartışmanın en hararetli yerinde dahi takındıkları tavır kullanılan üslup.

         Toplum mühendisliği eğitimi alınmış. Adamlar derslerine de çalışıyor hani. Trol altyapısından sonra mükemmele yakın Türkçeyle ilmek ilmek dokumaya başlıyorlar. Görsel medyadakiler böyle. Yazılı medyadakiler bambaşka. Seçilen konular, yazım şekli, vuruculuğu bir bir çalışılarak yapılıyor. Yalandan da olsa arada birbirlerine de düşüyorlar ama arkasından yine edep dairesi içinde birbirlerine güzellemeli özür dilem seanslarıyla iyice nakşediyorlar harika kişiliklerini!

         Gelelim bizimkilere. Sol cenah parayla adam tutsa bunlar gibisini bulamaz. Türkçeyi bilmez. Cümle kurmaktan aciz. Pavyon şarkıcısı mı tv yorumcusu mu belli olmayan bir kılık. İticilik yarışması olsa adamlar derece yapar. Bu adamları kim seçiyor da çıkarıyor oraya anlayamıyorum doğrusu.

         Sn Cumhurbaşkanı’ma ve bilge liderime istirhamımdır. Sizden rica ediyorum. Çekin şunları Tv ekranlarından. Bu adamların yarattığı erozyonu bin tane HDP’li yapamaz bu ittifaka.

         Hazırlanmadan içi boş cümlelerle tartışıp her defasında rüsva duruma düşmeyi hemd e yüzde yüz haklı olduğu durumlarda dahi nasıl becerebiliyorlar anlamak mümkün değil.

         Çekin şunları. Hatta mümkünse bu adamları kimseye göstermeyin. Ekranda gördükçe üzülüyoruz.

         Savunacağım derken iyice gömenlere ne demeli. Bilgisiz konuya ilgisiz cehaletin ordinaryüsü adamlardan sıkıldı bu millet.

         Toplum mühendisliğinde Cumhur ittifakından çok çok ileride adamlar. Trolleriyle gaza getirdikleri milleti, kimin uşağı belli olmayanları yurtdışından soktuğu fitneyi kökünden çürütmek varken haksızlıkları had safhada olduğu bilinmekte iken bir tek tutarlı devlet lehine açıklama var mı? Vazgeçtim açıklamadan saatler süren konuşmaların içinde bir tek cümle var mı?

         Bakın bu sözümona devlet yanlısı olduğu söylenen zatlardan biri adı rüşvet dedikodularıyla ayyuka çıkınca açıklama yapmak için ilk kime ve nereye koştu? Halk TV ekranları ve İsmail Saymaz. Giden kim devletle suçlu arasında arabuluculuk hatta hakemlik yapacağını iddia edecek kadar devlete bu kadar yakınım diyen biri.

         Vay ki ne vay. Vah ki ne vah.

         Bu basiretsizler bilgi fukarası cühela takımı ekranlardan çekilirse sizi temin ediyorum oy erozyonu duracak. Kendi arkadaşlarına bile itici ve yetersiz gelen bu tiplerden kurtarın lütfen size gönül vermiş memleket sevdalılarını.

         Arz ederim…

         Ne Mutlu Türk’üm Diyene!..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum