Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

SİYASİ VE SİLAHLI TERÖR İŞBAŞINDA

Adabını ve edebini kaybeden kültürünü ananesini kaybetmiştir. Toplumları toplum yapan milletleri millet yapan özelliklerinin başında gelir kültür.

                Kültürleri dinlerinin kurallarıyla birleştirip metne bağlı olmayan fakat uygulamada eksiksiz kurallar dizisini oluşturup adına ahlak der toplumlar. Her toplum yüzyıllarca süregelen dini rütüelleri ve kültürel yapılarıyla toplu yaşam koşulları ile millet olma özelliği kazanmışlardır.

                Ortaasyadan anadoluya süregelen üçbin yıllık bir toplum kültürü ve sonrasında islamla şereflenip ilayı kelimetullahı yaşam felsefesi yapıp allahın dinini yeryüzüne hakim kılmak ve yeryüzünde adaleti tesis etmek görevini kendine addetmiş bir milletit Türk milleti. Bu millete mensup olmak iste en büyük şereftir. Lakin bu şerefi yok sayıp bu mensubiyeti yok sayıp ben illede şerefsiz olacağım diyene de edecek laf yok.

                İslam dini adaletsizliğin hakim sürdüğü hertürlü gayri insani davranışın yeryüzünde hakim olduğu bir süreçte dünyamıza insanlığa indirilmiş bir dindir ki Türkler bu dinle tanışır tanışmaz bu dinin sancaktarlığı ile bu dine mensup olsun olmasın adaletsizliğin sürdüğü her coğrafyaya adaleti tesis etmek üzere uzanmış ve çin seddinden adriyatike kadar her karış toprakta adalet tesis etmişlerdir.

Bu durum ve adaletten rahatsızlık duyan odaklar o gün olduğu gibi bu gün de üstlendikleri misyon gereği nifak tohuları ekmiş ve buna devam etmektedirler. Bu denli büyük görevler üstlenmiş bu milletin mensupları olduğunu söyleyenler bu gün siyasi bir kaç güç adına ne bu toplumun ahlak yapısı ile bağdaşan ne de bu dinin kurallarıyla örtüşen saçma sapan provakasyonlar içine girmektedirler.

Tamamına yakınının müslüman olduğu bir millete binyıllardır süregelen silahlı silahsız bölme parçalama girişimleri bu gün bir kısmının silahlı kalan kısmının ise siyasi örgütleriyle işbaşındadır. Bu siyasi örgütlenmeler kimi siyasi parti çatısı altında kimi cemaat yapısı altında kimi ise terör örgütlerinin siyasi kanadı olduğunu söylemekte beis görmeyen yasal(!) siyasi partilerdir.

Bu aktörler dün taksim olaylarında dolmabahçe olaylarında olduğu gibi yüzünü tekrar bir seçim arafesinde göstermiş ve tamamına yakınının müslüman olduğu bu necip milletin mensuplarından bir kısmı ellerinde ben o...puyum pankartlarıyla gezebiliyorsa, ben ezandan rahatsızım diyebiliyorsa bu durum yoruma açık bir durum halini almaktan çıkmıştır. Başı belli sonu belli bir oyunun neye hizmet ettiğini bilmiyen aptal-militarist ruh halindeki şizofrenik vakalarıdır.

Tıoplum mühendisliği ve siyaset  illüzyonistleri bu milletin değer yargıları ve ahlaki yapılarıyla oynama operasyonuna başlamışlarsa iş silahlı terörizmden daha tehlikeli bir durumdadır demektir.

Ahlakına kültürüne ve dinine, dininin sembollerine, milletinin kutsallerine sataşarak bir iç savaşı tetikleme girişiminin fitilini ateşleme rüyasındaki siyaset bilimci toplum mühendislerinin hesabı tutmayacaltır.

Bu millet sizi haçlı seferlerinizden, hatta ondan önceki molla şeyh oyunlarınızdan bu güne, zaman zaman adını değiştirerek farklı siyasi roller yükleyerek karşımıza çıkardığınız silahlı ve silahsız yapılanmalarınızla nasıl başetmişse, bugün de oynadığınız ve oynattığınız bu oyunun muhatabı daha olmayacak ve bizim için kurduğunuz o saatli bomba elinizde patlayacaktır. Biz sizin her tür oyunlarınıza rağmen, her ne kadar içerdeki siyasi ve silahlı işbirlikçilerinize rağmen her geçen gün ister ekonomik buhran yaratın ister siyasi karışıklık fitili ateşleyin ister silahlı örgütlerle başımıza bela olmaya çalışın her geçen gün daha da güçlnmemizin önüne geçemeyeceksiniz.

Giderek güçleniyoruz. Her oyununuz bizi daha da kenetliyor. Bu millet kurduğunuz her oyunu başınıza yıkacak ve her oyundan daha güçlü bir Türkiye çıkacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.