SÖZ KONUSU MİLLET VE VATANSA…

Devlet Bahçeli: “Öleceksek de adam gibi, kahraman gibi, ama tam bağımsız bir şekilde ölelim!”

Gazi Meclis’te böyle konuştu Devlet Bahçeli ve dedi ki:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin omurgası milli kimliktir, egemenlik ve irade ebediyen Türk milletine aittir. Bunu kabullenmekte zorluk çıkaranlara Ne Mutlu Türküm Diyene sözüyle cevap verecek, göğüs gereceğiz.”

 Türk tarihinde şerefli yerini alan 15 Temmuz destanının en büyük kahramanlarından biri de şüphesiz Devlet Bahçeli ve Ülkücü Harekettir.

İleri de 15 Temmuz’un tarihi yazıldığında Devlet Bahçeli ve Ülkücü Hareketin o gece nasıl tarih yazdıkları görülecektir. Türk'e kefen biçmeye kalkılan o gece herkes şaşkınlık yaşarken, bir kişi kendinden emin ve ne yapacağını çok iyi biliyordu.

O kişi Türkmen Beyiydi.

Türkmen Beyi çok erken diyebileceğimiz bir saatte darbe teşhisini koyuyor ve çelik bir iradeyle hemen harekete geçiyor. Hemen MHP Genel Merkezine geliyor ve tüm yetkili arkadaşlarını da orada topluyor.

Öyle uzun stratejik tartışmalar yapılmıyor. Türkmen Beyi; “Bu bir hain darbe girişimidir, biz meşru iktidarın, devletimizin, milletimizin yanındayız, darbeye ölümüne karşıyız” diyor.

Hemen Başbakan ve Cumhurbaşkanını arıyor, ulaşamıyor, özel kalemlerine 'ölümüne yanındayız' mesajını veriyor. Türkmen Beyi, tüm parti teşkilatlarına meşru iktidarın yanında darbeye karşı direnme yönünde kesin talimat veriyor.

Türkmen Beyi, tanıdığı, sözünün geçtiği asker-sivil tüm yetkilileri arayıp darbeye karşı durmalarını aksi halde felaket olacağını söylüyor. Türkmen Beyi bu kritik adımların çoğunu 22.00'den önce yapıyor, hem de birileri “yok ya öyle şey olamaz” dediği saatlerde!

Devlet Bey, daha sonra da kamuoyuna, darbeye karşı ve iktidarın yanında olduklarına dair amasız fakatsız net bir açıklama yapıyor. Bununla yetinmiyor, tüm gece boyunca, darbeyi boşa çıkartacak özellikle ordu içinde girişim ve temaslarda bulunuyor. Türkmen Beyi, o gece, işin vehameti artınca tüm ülküdaşlarına ölümüne direnme ve asla teslim olmama yani adam gibi ölme talimatı veriyor.

Tüm bu anlattıklarımın eksiği var fazlası yok. İlerde o gecenin tarihi yazıldığında Milliyetçi nasıl olunurmuş hepiniz göreceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin omurgası milli kimliktir, egemenlik ve irade ebediyen Türk milletine aittir. Bunu kabullenmekte zorluk çıkaranlara Ne Mutlu Türküm Diyene sözüyle cevap verecek, göğüs gereceğiz.

MHP lideri Bahçeli, Müslüman-Türk Milleti'nin gür sesi olmuştur. Milletin kalbine adeta su serpip rahatlatmış, milli birliğe çağırmıştır

15 Temmuz 2017’de TBMM’de Bahçeli, o kadar tarihi ve güzel bir konuşma yaptı ki, yine tarihe geçti.  Konuşması Haçlı güçler ve içerdeki uzantılarına tokat niteliğindeydi...

“12 Eylül’de bizim çocuklar kazandı diyorlardı. Çok şükür 15 Temmuz’da onların gayri meşru çocukları kaybetti, bu kez Türk milleti kazandı!”

Bütün mesele şuydu:

15 Temmuz’un gerçek kahramanı Devlet Bahçeli’dir.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket, konu millet ve vatan olunca fedakârlıkta sınır tanımaz!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.