Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

BİR DELİ TAŞ MI ATTI NE?

Dava Hakk dava, imanımız tam dediniz, Ülkücüyüm dediniz. Hiçbir vasfınız yok iken bir makam sahibi oldunuz. Sonra oturduğunuz makam size öyle bir kibir kattı ki zira bu kibir sizin daha hamken pişmemişken oraya oturduğunuz anlamı taşır.

            Bu kibirle dava dediğiniz ama içten içe iman etmediğiniz şeye fatura kesmeye başladınız.

            Öncelikle şunu açıkça beyan edeyim, bir karşılık bekleyerek bu davada yol yürüyorsanız siz olmamışsınız demektir. Olmanın yolu aşktır. Aşk karşılık beklemeden sevmektir. İman etmek teslim olmaktır. Davaya imanı teslimiyeti olmayan ülkücüyüm dememeli.

            Ülkücüyüm diyen de davasına fatura kesmemeli. Ben yoksam dava yok benim içinde daha doğrusu merkezinde olmadığım bir dava yoktur demek beklentileri karşılanmadığında ağız ishaline tutulmuşçasına daha dün övgü yağdırdıklarına tukaka demek kalitesiz insan emaresi değilse nedir?

            Bir kulübede zırai ilaç satan herhangi birini bu davanın Başbuğu bu partinin adaylığı ile şereflendirdi. O gübreci seçim kazandı. Başkan oldu. Kibri kabardı. Bir dönem daha oldu az daha kabarttı kinini. Bir dönem daha derken o hale geldi ki kibri nirvanaya ulaştı.

            Her kongrede mevcut genel başkanın karşısında yer aldı. Buna rağmen genel başkan şahsi kin gütmeyip her defasında aday etti.

            Aldı bir ilçeden büyükşehire aday etti. Büyükşehir Belediye Başkanı etti. Adam kibirde kendi rekorunu egale etti.

Beylik laflar etti. Cenazem üçhilalin altından kalkacak. Ta ki son dönem aday edilmeyene kadar. Hemen manevra. Manevra ki öyle böyle değil

Kapısını çalmadığı parti kalmadı. Şimdi tek derdi MHP seçim kaybetsin.

Neden aday edilmediğini kamuoyuna açıklamayı bırakın çevresindekilere bile anlatmadı. Genel başkanlık makamına gitti. Henüz aday belli değil iken. Görüşme talebiyle. Genel başkanımız git yaptığın hataları temizle dedi.

Neydi onlar. Hataları nelerdi? Kibir o hataları tartmak düzeltmek yerine MHP düşmanlığına dönüştü. Öyle bir hal aldı ki camiayı parçalamak arkadaşları dostları birbirine kırdıracak dereceye getirdi.

Ölüm var ölüm. Ve şunu unutmayalım ki iblisi şeytan yapan şeydir kibir.

Tövbe etmek şart…..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.