Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

BİZ GÜÇLÜYÜZ

Biz aslında çok güçlüyüz, hırslarımız olmasa…

Biz aslında çok güçlüyüz, egolarımız olmasa…

Biz aslında çok güçlüyüz, birbirimizi seversek…

Biz aslında çok güçlüyüz, ben demeyi bırakırsak…

Biz kimiz? Biz ÜLKÜCÜ’leriz. Tek derdi vatan, tek tasası devlet, tek kaygısı millet olan insanlar. Bir partimiz var Milliyetçi Hareket Pertisi. Bir liderimiz var Devlet Bahçeli. Bir doktrinimiz var bizim Lider, Teşkilat, Doktrin. Üç kelime gibi görünse de üç bin ciltlik kitap yetmeyecek ulviyet ve dolulukta.

Bu dava ki bu ulviyette, bu dava ki bu maneviyatta… Bu Hak dava bu gün iktidar değil ise bu mensubiyette kendini addeden herbirimizin kendimizi sorgulama zamanı geldi de geçiyor.

Egolarımızı yendiğimiz, ben demeyi bıraktığımız gün bu Ulvi ve Uhrevi dava hak ettiği karşılığı alacak bu hareket tek başına Türk ve Türkiye düşmanlarına karşı başarılı bir konuma taşınacaktır.

Kendimizi sorgulama zamanı geldi de geçmekte. Bu dünyaya sahip olduğunu düşünen herkes ölümü tattı ya da tadacak.

Bizleri yaradan yüce kitabında açıkça ifade ediyor ki “Her nefis ölümü tadacaktır.” Allah’ın bu beyanından daha açık ne olabilir bizi kendimize getirebilecek. Lütfen bu satırları okuyan her inanan kardeşim kendini bir sorgulasın. Kendinden önce davasını düşünen kaç kişiyiz.

Önce ben mi diyoruz yok sa Hakk mı diyoruz. Gelin mükâfatını ahirete erteleyelim ve bu memleket bu millet için bir adım atalım. Birbirimizi sevelim. Desteklediğimiz bir âdemoğlu bir koltuğa gelmedi diye değerlerimize saldırmak yerine bunun hikmetini irdeleyelim. Kadere imanımız değil mi bizi İslamlaştıran. Ya da insanlaştıran.

Gelin bir olalım. Bir koltuğumuz olmadan. Bir makamımız olmadan. Kardeş olarak bir olalım. Varsın bizim sevdiğimiz aday olmasın. Varsın bizi sevmeyen aday olsun. Kaybımız ne. Ya da kaygımız. Derdimiz vatan sa bunların bir önemi var mı?

Bu devletin varlığı, bu milletin birliği her şeyin üstünde değil mi?

Kim ne adayı olursa olsun. Kim ne başkanı olursa olsun biz bir olursak birlikte olursak güçlüyüz. Ayrılığımız kime ne fayda sağlar kime ne zarar verir bir düşünelim. Şapkalarımızı önümüze koyup düşünelim.

Birlikten kuvvet doğar. Bir olalım ki bu millet ve memleket üzerinde hesap yapanların hesapları yer ile yeksan olsun.

Yüce kitapta Yaratanın buyruğu olduğu üzre düşünelim. Lütfen düşünelim. Bir daha düşünelim. Ben değil bizi düşünelim.

Saygılarımla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum