Abdurrahman AYTEKİN

Abdurrahman AYTEKİN

YAMANSIN VALLAHİ…

Ablanın planı tutmadı.

Ya da adayını tutamadı. Kapalı kapılar arkasındaki HDCHP-İP pazarlıkları sonucu gözden çıkardığı aday bir yol buldu.

DP adayı oldu. Abla bu. Boş duru mu?

Kehanet değil bu. Yakın bir tarihte görülecektir ki hakikat. Bir şeyin farkında abla. Bu millet mazlum sever. Kim mazlum onun yanında yer alır. Zira Yunusun torunlarıdır.

Abla birkaç güne kadar başvuru hamlesini nasıl ki birilerine taşere ettiyse, çözüm bulup kendine yeni yol açan adayının önünü kesmeyi de yine birilerine taşere edecek.

Nasıl mı?

Siyasi partiler kanununun 40. Maddesi aşağıdaki gibidir.

“MADDE 40 - (Değişik 1. Fıkra: 3270 - 28.3.1986) Siyasî partiler, Anayasa ve kanunlarda belirtilen şartlara aykırı olmamak kaydıyla adaylarda daha başka ne gibi şartlar bulunması gerektiğini tüzüklerinde gösterebilirler.

Bir kimse, aynı zamanda, önseçimlerde ve merkez adaylığında değişik siyasal partilerden veya aynı partiden, aynı seçim için birden fazla seçim çevresinden önseçime katılamaz.

Bir kimse, bir partiden önseçim veya merkez adaylığı yoklamasına katıldıktan sonra başka bir partiden merkez adayı gösterilemez ve partisinden istifa etmedikçe bağımsız aday olamaz.”

Bu maddeye istinaden yine bir taşeron bulacak. Bu taşeronla YSK’ya itiraz edilip bu adamcağızın adaylığı düşürülecek. Sahalarda partnerleriyle beraber mazlum edebiyatıyla bu kentte CHP adayı desteklenip kazanması için MHP saldırıları başlayacak.

Ha bu arada unutmadan bunun faturasını da MHP adayına kesecek. Kandıracak seçmenini. Bakın bize oyun üstüne oyun oynanıyor diyecek.

Oynayan sen oynatan sen. Yemeyen bu millet olacak. Gözden kaçırdığın küçük bir detay vereyim sana abla.

Biz sandığın gibi oynadığın oyunları Kılıçdaroğlu ve PKK lanetinin siyasi kanadına ne gözle baktığını biliyoruz. Ve bu kent senin oyunlarının değil doğrunun yanında olacaktır.

Tebaan bile kısa zamanda kimin ya da kimlerin maşası olduğunu görecektir.

Bu millet haçlıdan bu yana ne oyunlar gördü de eyvallah etmedi. Bu küçük ayak oyunlarına hiç etmeyecektir.

Bilesin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Abdurrahman AYTEKİN Arşivi
SON YAZILAR