DEVLET’SİZ ASLA!

MHP içinde çöreklenmeye çalışan FETÖ’cüleri ilk temizleyen lider Bahçeli’ydi.

Darbe akşamı evinden MHP Genel Merkezi’ne gelen ve 48 saat darbeye direnişi örgütleyen lider Bahçeli’den başkası değildi.

Tek başına iktidarın çıkmadığı 7 Haziran seçim akşamı ABD’nin Türkiye’ye yönelik planını ilk fark eden oydu.

Bahçeli, ABD’nin PKK üzerinden iç işgal hareketine girişeceğini hepimizden önce gördü. Daha PKK hendek siyasetine kalkışmadan O, Türkiye’de birlik siyasetinin bayraktarlığına soyunmuştu. 1 Kasım seçimleri sonrası ilk açıklaması, terörün arkasında duran ABD’ye karşı oldu. Cerablus’a yapılan operasyonu destekledi. Devlet Bahçeli, Türk Ordusu’nun Suriye’de ABD ile savaştığını biliyordu ve sonuna kadar ABD’nin karşısında Türkiye’nin yanındaydı. Devlet Bahçeli sadece “Bağımsız Türkiye” demiyor, bu yolda tereddüt gösteren herkesi uyarıyor, onlara istikamet çiziyor.

“FETÖ’nün siyasi ayağını temizlemeden ABD ile mücadele edemez, Bağımsız Türkiye’yi kuramazsınız” diyor.

Asıl eleştirisi CHP’ye… Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran parti CHP, bugün geçmişine hiç yakışmayan bir çizgide. Katar’a giden Türk askeri için “lejyoner” diyebilecek kadar Türkiye’den ve coğrafyadan uzaklar.

Bahçeli, işte o CHP’yi eleştiriyor. ABD’ye alkış tutan tavrını yerden yere vuruyor. ABD’nin Suudi Arabistan üzerinden Katar’a uygulamaya kalkıştığı, asıl amacın İslam ülkelerini bölmek olduğu anlaşılan oyununa karşı, Devlet Bahçeli, Türkiye’yi ve coğrafyayı birlikte savunuyor.

Bahçeli, "15 Temmuz'un rövanşını almak için bugünkü yürüyüş kurgulanmıştır" dedi... CHP'nin yürüyüşlerini millet çok iyi biliyor... Şaşırmıyoruz... CHP'ye göre "adalet" FETÖ, PKK ve DHKP-C'ye dokunmamaktır. Cuntacı katilleri yargılamamaktır. "Gazeteci" maskeli teröristleri salıvermektir...

Kılıçdaroğlu, oda maskeli arkan bahçen, FETÖ leydisi Akşener ve HDP/PKK takımını da al yanına... CHP, FETÖ rehinesidir, kirli kaset kumpasçısıdır, kaosçudur, kriz taciridir, iftiracıdır, cunta şakşakçısıdır, provokasyon kışkırtıcısıdır... FETÖ imamı Berberoğlu için sokağa çıkan Kılıçdaroğlu’nun CHP'si bunca şehit Mehmetçik için tek laf edip, tek adım attı mı? CHP'yi FETÖ teslim aldı.

FETÖ tutsağı Kılıçdaroğlu, CHP'de kasetle verilen koltuğunu pekiştirme sokak yürüyüşü yapıyor. Dikkatleri başka noktalara çekme eyleminde... CHP, kirli bir provokasyon peşindedir. Bu iş, yargılamaları sulandırmak için deccal FETÖ talimatıdır... Yürüyüş fikri Bekaroğlu’ndan gelir, destek Saadet ve Akşener’den.

Şer cephesinde tek eksik HDP ile LGBT. Onlar da yakında katılırlar. Onların NATO'su, Soros'u varsa, Türk milletinin de vatan evlatları var, serdengeçtileri var, kutlu liderleri, ak saçlıları var. Kederlenmeyin, Devlet Bahçelinin bugünkü net tavrı darbe kuramcılarının moralini bozdu. Bahçeli’nin Erdoğan'ın yanında yer alması darbeyi başarısız kılacak. Bir tarafta Erdoğan-Bahçeli milli ittifakı, diğer tarafta, CHP-FETÖ-Akşener-HDP-AK FETÖ’cüler-Marjinal sol-LGBT'nin oluşturduğu çorba ittifak, Binali Yıldırım’ın arkadaşlarım diye pamuklara sardığı Gül-Arınç gibi isimler ilkin de olduğu ikinci Gezi’de de Erdoğan’ın yanında olmayacak.

Milleti bırakıp, adaleti ayaklar altına alan, "adaleti" sokakta arayan, ülkesini dış odaklara jurnalleyen bir ana muhalefet sadece Türkiye'de var. “FETÖ soruşturması çökerse devlet çöker, bu soruşturma Türk devletinin bekasını ilgilendiriyor, teminatı da artık devlettir” dememiş miydik?

Dokunulamaz denilen herkese dokunulacak, girilemez denilen her yere girilecek. Türk devleti kendine yapılan ihanetleri cezasız bırakmaz. Devleti kavurmaya kalkanların kendileri kavrulur. Güvencemiz Türk yargısı kendi üzerine düşen damatlar hukuku lekesini temizledi.

Beyler, devletimiz, onun başında kutlu liderlerimiz ve adalet için ölmeye hazır hâkim ve savcılarımız var. Gurur duyabilirsiniz.

Ya Rab sen bizi devletsiz, devletimizi de Devlet'siz bırakma. İyi ki varsın liderim Devlet Bey, iyi ki varsın Müslüman Türkün Türkmen Beyi…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Deniz ÖZKÖK Arşivi
SON YAZILAR